01:16 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Lydeka. Archyvinė nuotrauka

  Įsigaliojo draudimas žvejoti lydekas

  © Фото: am.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  160 0 0

  Siekiant apsaugoti ankstyvą pavasarį pradedančias neršti lydekas visuose Lietuvos vandens telkiniuose draudžiama jas žvejoti nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 dienos, taisyklių pažeidėjams gresia iki 60 eurų bauda ir žalos gamtai atlyginimas.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Šiandien, vasario 1 dieną, įsigalioja draudimas žvejoti lydekas. Jis galios iki balandžio 20 dienos visuose Lietuvos vandens telkiniuose ne tik žvejams mėgėjams, bet ir verslininkams, praneša Aplinkos ministerija.

  Šis draudimas įtvirtintas tam, kad galima būtų apsaugoti ankstyvą pavasarį pradedančias neršti lydekas.

  Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai iki pat draudimo žvejoti lydekas pabaigos vykdys sustiprintą vandens telkinių kontrolę.

  Praėjusiais metais lydekų draudimo metu pareigūnai surengė 366 reidus ir patikrino daugiau kaip tris tūkstančius žvejų mėgėjų, buvo nustatyta 280 pažeidimų. Bendra pažeidėjų padaryta žala žuvų ištekliams siekė daugiau kaip 12 tūkstančių eurų.

  Aplinkos ministerija primena, kad nepaisantiems draudimo žvejoti lydekas teks mokėti ne tik baudą, bet ir atlyginti žalą gamtai.

  Administracinių nusižengimų kodekse už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą numatyta bauda iki 60 eurų.

  Šių metų sausio 6 dieną aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtintas Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarkos aprašas ir Padarytos žalos žuvų ištekliams baziniai įkainiai. Vienos lydekos bazinis įkainis — 145 eurų. Skaičiuojant žalą aplinkai, šis įkainis dauginamas iš vartotojų kainų indekso, kurį skelbia Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

  Dar šia tema

  Gelbėtojai: draudžiama lipti ant Kuršių marių ledo
  Žvejai, ant ledo laikykitės saugumo reikalavimų
  Nelaiminga žvejyba: keturi rusai ir vienas lietuvis vos nenuskendo Norvegijoje
  Ministerijos dovana Žolinių proga — nemokamos žvejybos diena
  Tegai:
  lydeka, draudimas žvejoti lydekas, žvejai, žvejyba, Aplinkos ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos