01:12 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Plastikinė kortelė. Archyvinė nuotrauka

  Mokėjimo paslaugos tampa vis prieinamesnės

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6142

  Nuo šiol Lietuvos gyventojams nebereikės bankuose mokėti "už kiekvieną krustelėjimą", nes bankų mokėjimo paslaugų įkainiai bus apriboti.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Nuo vasario 1 dienos gyventojai bankuose ir kredito unijose galės savanoriškai pasirinkti, kad būtiniausios mokėjimo paslaugos būtų teikiamos už ribotą kainą. Šiandien pradedama teikti klientų pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga. Esminis jos tikslas — didinti mokėjimo paslaugų prieinamumą ir skvarbą, praneša Lietuvos bankas.

  "Su pagrindine mokėjimo sąskaita verčiame naują lapą mokėjimų rinkoje. Nebelieka apmokestinimo už kiekvieną krustelėjimą. Nustatytas būtinasis krepšelis ir apribota jo kaina, taigi mokėjimo paslaugos tampa labiau prieinamos", — sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

  Jo teigimu, prieš patvirtindamas būtiniausių paslaugų paketą Lietuvos bankas atidžiai analizavo šalies gyventojų mokėjimo įpročius, todėl būtiniausių paslaugų krepšelio struktūra atitiks esminius daugelio klientų poreikius.

  Vieno euro moneta. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Вестеринин

  Užsisakę Lietuvos banko patvirtintą ribotos kainos krepšelį, gyventojai be papildomų išlaidų gaus sąskaitos atidarymo ir tvarkymo, elektroninės bankininkystės paslaugas, be to, neribotą gautų mokėjimų įskaitymą, mokėjimo kortelę ir operacijas ja, ne mažiau kaip 10 elektroninių pervedimų eurais, neribotą grynųjų įmokėjimą, ne mažiau kaip 550 eurų išsiėmimą grynaisiais pinigais.

  Šių paslaugų paketo mėnesio kaina negalės viršyti 1,5 euro, o gaunantiems socialinę paramą ji bus taikoma perpus mažesnė — ne daugiau 0,75 euro.

  Bankai ir kredito unijos, teikiančios mokėjimo sąskaitos paslaugą, privalo savo klientams pasiūlyti Lietuvos banko nustatytą mokėjimo paslaugų krepšelį, bet gyventojams nėra būtina priimti šį pasiūlymą, jie gali laisvai rinktis iš kitų bankų ar kredito unijų siūlomų alternatyvų.

  Mokėjimų «krepšelis» – nuo 2017 metų vasario
  © Sputnik/
  Mokėjimų «krepšelis» – nuo 2017 metų vasario

  Būtiniausių paslaugų krepšelis paskatino reikšmingus kainodaros pokyčius visoje rinkoje.

  "Su nauja paslauga ir pasikeitusia kainodara galios centras slenkasi į klientų pusę. Išnykus įskaitymo mokesčiams, o kredito įstaigoms už fiksuotą kainą siūlant neribotus mokėjimus, nebelieka poreikio turėti kelias sąskaitas keliose kredito įstaigose. Klientas tampa laisvas rinktis, o bankai dėl laisvesnio kliento turės labiau pakovoti", — sakė Vasiliauskas.

  Rusijos centrinis bankas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Наталья Селиверстова

  Pasak jo, pastangas patraukti klientą įrodo pastarieji pokyčiai rinkoje, kai bankai vienas per kitą ėmė siūlyti dosnius mokėjimo planus. O kai kurioms gausioms socialinėms grupėms, pavyzdžiui, senjorams ar jaunimui, pasiūlyta galimybė būtiniausias paslaugas, įskaitant neribotus elektroninius pervedimus, mokėjimo kortelę ir grynųjų pinigų pasiėmimą, gauti už mažesnį komisinį atlyginimą ar net nemokamai.

  Vartotojams, turintiems mokėjimo sąskaitų keliose kredito įstaigose, patartina apsispręsti, ar jiems būtinos kelios turimos sąskaitos, ypač jeigu joms taikomi administravimo mokesčiai. Gali būti racionalu nereikalingas sąskaitas tiesiog uždaryti ar pasinaudoti sąskaitos perkėlimo paslauga.

  Taip pat nuo vasario 1-osios, įsigaliojus pakeistam Mokėjimų įstatymui, vartotojai galės be jokių kliūčių atsisakyti mokėjimo sąskaitos sutarties, susietos su kredito sutartimi ar kitu produktu, jeigu bus bloginamos mokėjimo paslaugų teikimo sąlygos, pavyzdžiui, didinami įkainiai ir panašiai.

  Dar šia tema

  Populiarūs pinigai Lietuvoje
  Lietuvos bankas: per 4 metus sumažinsime veiklos išlaidas 20%
  Baltijos šalyse atsiras naujas bankas
  Europos Bankas nebeišleis 500 eurų banknotų
  Tegai:
  mokėjimo paslaugos, mokėjimų krepšelis, Lietuvos bankas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos