19:52 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Atsakant į Sheryl Sandberg postą apie tai, kad 19 amžiaus pabaigoje jos prosenelei teko emigruoti iš Vilniaus į JAV dėl religinių persekiojimų, Remigijus Šimašius pakvietė ją apsilankyti Lietuvos sostinėje ir įsitikinti, kad šiandien šis miestas atviras visų tautybių žmonėms.

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė apsilankyti sostinėje vieną iš socialinio tinklo Facebook kūrėjų — Sheryl Sandberg, praneša sostinės savivaldybė.

  Sandberg, kritikuodama naujojo JAV prezidento Donaldo Trampo politiką imigrantų atžvilgiu, socialiniame tinkle papasakojo apie savo iš Vilniaus kilusią proprosenelę Chana Bassa, kuri 1889 metais emigravo į JAV.

  Сообщение Шерил Сандберг в Facebook
  Sheryl Sandberg postas Facebook

  "Jeigu Chana nebūtų išsirengusi į tą sunkią kelionę, aš čia šiandien nebūčiau — mano šeima tikriausiai būtų sunaikinta koncentracijos stovyklose Antrojo pasaulinio karo metu", — savo paskyroje parašė Sandberg.

  Vilniaus meras savo laiške vienai iš Facebook kūrėjų rašo, kad jį sužavėjo toks Sandberg pareiškimas ir kviečia apsilankyti ją protėvių žemėje.

  "Laikai Vilniuje smarkiai pasikeitė nuo tada, kai Jūsų prosenelė išvyko iš Lietuvos sostinės. Vilnius šiandien — atviras ir draugiškas įvairių tautybių žmonėms miestas. Didžiuojamės turėdami tokią žemietę, kaip Jūsų prosenelė. Esu sužavėtas Jūsų tvirta pilietine pozicija dėl JAV politikos imigrantų atžvilgiu ir tvirtai remiu ją. Kviečiu Jus atvykti į Vilnių jums patogiu laiku ir susipažinti su mūsų miesto istorija ir Jūsų protėvių gyvenimu čia", — savo laiške rašo Vilniaus meras.

  Iki Antrojo pasaulinio karo Vilniaus žydų bendruomenė buvo viena didžiausių Europoje — net 27,9% visų miesto gyventojų, apie 60 tūkstančių žmonių. Vilnius garsėjo kaip žymiausias tradicinės žydų kultūros centras — Antrojo pasaulinio karo išvakarėse čia veikė daugiau nei 110 sinagogų, 10 ješivų.

  Dar šia tema

  Jau laikas ruoštis 700-ąjam Vilniaus gimtadieniui
  Chanuka Vilniuje: uždegta Didžioji Menora
  Metų pabaigoje pasirodys knyga apie Holokausto Lietuvoje vykdytojus
  Tegai:
  emigracija, žydai, Facebook, Sheryl Sandberg, Remigijus Šimašius, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos