01:09 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  522

  Švietimo ir mokslo ministerija ir profesinės sąjungos susitarė dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio. Darbo etatą sudarys 36 valandos, o krūvis bus suskirstytas į kontaktines ir nekontaktines valandas.

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Švietimo profesinių sąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai preliminariai susitarė dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų, etato struktūros ir sudedamųjų dalių, pranešė Ministerijos spaudos tarnyba.

  Pagal naująją tvarką, mokytojų darbo etatą sudarys 36 valandos, o darbo krūvis bus skirstomas į kontaktines ir nekontaktines valandas.

  Nekontaktines valandas ugdomajai veiklai sutarta skirstyti į tas, kurios reikalingos tiesioginėms mokytojo pareigoms atlikti (pasiruošimas pamokoms, mokinių darbų vertinimas ir panašiai),  bei valandas papildomai veiklai mokyklos bendruomenėje.

  Preliminariai susitarta, kad aukštesnę kompetenciją turintys mokytojai turėtų mažiau kontaktinių valandų, o daugiau nekontaktinių valandų būtų skiriama kitai su mokytojo darbu susijusiai veiklai.

  Taip pat sutarta dėl to, kad mokytojo atlyginimas turi būti siejamas su veiklos rezultatais, kompetencijomis, pedagoginio darbo stažu. Apsispręsta dėl galimybės etatą skirstyti į dalis.

  Per susitikimą pateiktas preliminarus etatinio atlyginimo apskaičiavimo modelis.

  Dar šia tema

  Nelengvas, bet kilnus darbas: šalis sveikina mokytojus
  Ministrė: mokytojų algų kėlimo programa nuo sausio neprasidės
  Graužinienė ragina grąžinti mokytojams autoritetą ir pagarbą
  Tegai:
  mokytojai, atlyginimai, mokykla, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos