17:32 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Šeši geriausi šalies mokslininkai apdovanoti Lietuvos mokslo premijomis humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos ir žemės ūkio bei technologijos mokslų srityse.

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Vasario 6 dieną Lietuvos mokslų akademijoje Lietuvos mokslo premijų (LMP) komisija paskelbė 2016 metų LMP laureatus, praneša Švietimo ir mokslo ministerija. 

  Premijomis siekiama skatinti produktyviai dirbančius aukšto lygio Lietuvos mokslininkus.

  Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse apdovanojami Dalia Emilija Dilytė-Staškevičienė už darbų ciklą "Kristijono Donelaičio tyrimai" bei Darius Staliūnas — už darbų ciklą "Rusijos tautinė politika ir tarpetniniai santykiai XIX amžuje Lietuvoje".

  Fizinių mokslų srityje premijos skiriamos Dariui Abramavičiui už darbų ciklą "Dvimatės koherentinės spektroskopijos teorija — kelias į kvantinės dinaminės tomografijos pažinimą" bei Valdemarui Razumui ir Gintarui Valinčiui — už darbų ciklą "2D ir 3D struktūrų biopanašios savitvarkės sistemos: sintezė, savybių tyrimai ir praktinis pritaikymas". 

  Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse premiją gaus Algirdas Augustaitis už darbų ciklą "Aplinkos veiksnių kompleksiško poveikio miškų būklei ir produktyvumui dėsningumai globalios kaitos sąlygomis".

  Technologijos mokslų srityje premijos laureatais tapo Rymantas Jonas Kažys ir Liudas Mažeika už darbų ciklą "Ultragarsinės matavimo, stebėsenos ir diagnostikos technologijos ekstremalioms sąlygoms".

  Lietuvos mokslo premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus.

  Šiemet į Lietuvos mokslo premijas pretendavo 24 darbai. Kasmet gali būti skiriamos septynios Lietuvos mokslo premijos humanitarinių ir socialinių mokslų, fizinių mokslų, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų ir technologijos mokslų srityse.

  Lietuvos mokslo premijai gali būti siūlomi per pastaruosius 15 metų atlikti darbai, kuriuose išnagrinėta aktuali mokslo problema ir kurių tyrimų rezultatai įnešė svarų indėlį į mokslą, iš esmės paskatino tolesnę mokslo raidą, labai prisidėjo prie šalies konkurencingumo didinimo kuriant ir diegiant naujausias technologijas.

  Dar šia tema

  Pirmą kartą per 8 metus pakils mokslininkų atlyginimai
  Užsienio lietuviai apdovanoti mokslo premijomis
  Žinok, kas šlovina Lietuvos mokslą užsienyje
  Didžiausia branduolinių tyrimų oganizacija priima Lietuvą į savo gretas
  Tegai:
  moksliniai tyrimai, mokslininkai, Lietuvos mokslo premijos (LMP), Lietuvos mokslų akademija, Liudas Mažeika, Rymantas Jonas Kažys, Algirdas Augustaitis, Gintaras Valinčius, Valdemaras Razumas, Darius Abramavičius, Darius Staliūnas, Dalia Emilija Dilytė-Staškevičienė, Lietuva

  Svarbiausios temos