19:09 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Aplinkosaugininkai primena, kad nuo lapkričio iki balandžio mėnesio draudžiama laukus teršti mėšlu ir srutomis. Už tokius pažeidimus žmonių laukia didelės baudos.

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Pastaruoju metu Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba (VAAT) gauna nemažai gyventojų pranešimų apie aplinkos taršą srutomis ir skystu mėšlu, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

  Apie šią taršą praėjusį mėnesį sulaukta net 19 skambučių. 2016-ųjų sausį tokių skambučių buvo perpus mažiau. Nors vasaris dar tik prasidėjo, jau gauti penki pranešimai apie taršą srutomis. Beveik visi gauti pranešimai pasitvirtino.

  Aplinkosaugininkai primena, kad pagal mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus nuo lapkričio 15 dienos iki balandžio 1 dienos draudžiama laukus teršti mėšlu ir srutomis, o šitai daryti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės draudžiama bet kokiu atveju.

  Už šių reikalavimų pažeidimus fiziniams asmenims gresia iki 230 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — iki 430 eurų. Už pakartotinį pažeidimą bauda smarkiai padidės. Be to, teks atlyginti aplinkai padarytą žalą.

  Apie įvykius, susijusius su galima aplinkos tarša, bei aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus gyventojai gali bet kuriuo paros metu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Apvirtus vilkikui prie Merkio upės, į aplinką išsiliejo dyzelinas
  Lietuvoje atsiras daugiau konteinerių atliekoms rūšiuoti
  Tegai:
  srutos, aplinkos tarša, Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba (VAAT), Lietuva

  Svarbiausios temos