14:22 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (155)
  157

  Svarbias žinias ir įgūdžius galima įgyti ne tik mokyklose — Alytaus narai gelbėtojai mokė moksleivius, ką daryti įlūžus pačiam ir kaip gelbėti kitą ant užšalusių telkinių ledo.

  VILNIUS, vasario 8  Sputnik. Šią žiemą Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos narai gelbėtojai Alytaus moksleiviams rengė pamokas ant užšalusių miesto ir rajono vandens telkinių ledo. Jų metu vaikai buvo mokomi, kaip saugiai elgtis ant ledo ir ką daryti įlūžus bei kaip padėti kitam įlūžusiam žmogui, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Žvejyba ant ledo. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Подгорный

  Užsiėmimų metu į pačių narų išpjautą eketę "įkrito" naras. Gelbėtojai, naudodami narų įrangą, pademonstravo visą skęstančiojo gelbėjimo operaciją. Jie taip pat parodė, kaip reikėtų saugiai padėti žmogui, kai tokios įrangos tuo metu gelbėtojas neturi.

  Mokiniai su didžiuliu susidomėjimu stebėjo narų veiksmus. Jiems kilo daug klausimų, į kuriuos gelbėtojai su malonumu atsakė.

  Pasak gelbėtojų, įlūžus ledui labai svarbu neprarasti savitvardos, nepasiduoti panikai, stengtis neprarasti jėgų, remtis į ledą tik krūtine, neužgulant jo visu kūno svoriu, iškelti pirmiau vieną, paskui kitą koją ir nebandyti iš karto atsistoti ir eiti, o nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas jau išbandytas. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiektumėte šiltą vietą.

  Pamačius skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausiai šliaužiant, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos.

  Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3-4 metrų nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus, drabužius. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir, atsigulę ant ledo, sudaryti grandinę iki eketės.

  Tokios praktinės pamokos surengtos Alytaus rajono Simno, Butrimonių, Pivašiūnų bei Daugų gimnazijų pradinių ir pagrindinių klasių mokiniams, o Alytaus miesto mokyklų mokiniams — ant Didžiosios Dailidės ežero ledo.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (155)

  Dar šia tema

  Mokiniai su policininkais sukūrė spalvinimo knygelę, kaip elgtis saugiai
  Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas
  Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
  Tegai:
  kaip saugiai elgtis ant ledo, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba, Alytus, Lietuva

  Svarbiausios temos