21:46 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Ugniagesių profesionalumo dėka įlūžusios dešimtmetės gelbėjimas truko vos kelias minutes — ugniagesiai ištraukė mergaitę iš šalto vandens, sušildo pledu ir perdavė medikams.

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai išgelbėjo Bartuvos upėje įlūžusios dešimtmetės  mergaitės gyvybę, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Gelbėjimo operacija truko vos kelias minutes. Gavę iš Klaipėdos Bendrojo pagalbos centro pranešimą, kad upėje skęsta vaikas, ugniagesiai iškart išskubėjo pagalbon.

  Apie  skęstančią mergaitę vasario  8 dieną 15:01 bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešė Skuodo globos namų direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Jautakis. Jis, grįždamas į darbą, pastebėjo ant ledo vaikštančias tris mergaites ir  norėjo jas perspėti, kad tai gali būti nesaugu.

  "Bet skubėdamas jų link išgirdau šauksmą. Viena jų  įlūžo ir atsidūrė vandenyje. Tuoj pat paskambinau telefonu 112. Teko įsitikinti ugniagesių profesionalumu — už kelių akimirkų jie jau šliaužė ledu. Gaisrininkai atvyko labai greitai, nors gaisrinė yra maždaug už 900 metrų", — pasakoja apie įvykį pranešęs vyras.

  Pasak  gelbėjimo operacijai vadovavusio Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Vaclovo Kirsenkos, ugniagesiai, atvykę prie upės,  išvydo skęstantį vaiką  maždaug  už 10 metrų nuo kranto. Mergaitė rankomis laikėsi už eketės krašto.

  Du ugniagesiai gelbėtojai, vilkintys hidrokostiumais ir gelbėjimo liemenėmis, prišliaužė prie skendusios dešimtmetės. Vyresnysis ugniagesys Evaldas Mieldažis įšoko į vandenį, beje, kaip jis teigia, toje vietoje kojomis pasiekti dugno nebuvo jokios galimybės.  

  Mieldažis mergaitę perdavė ugniagesiui Egidijui Vilkovskiui, kuris tuoj pat nuskubėjo kranto link.  Jį pasitiko ugniagesys Aidas Jucys, kuris rankose jau laikė pledą, kad apgaubtų sužvarbusią mergaitę. 

  Mergaitės drabužėliai buvo permirkę, ji šaukė, kad labai šalta. Ugniagesiai ją įkėlė į savo automobilį ir stengėsi, kad ji nors kiek sušiltų. Be to, jie dar atliko žvalgybą ir apžiūrėjo, ar nėra upėje daugiau įlūžusių vaikų. Atvykus medikams mergaitė buvo perduota jiems.

  Пожарные-спасатели города Скуодас
  Mergaitę gelbėję pareigūnai: pamainos vadas Robertas Gurauskas, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Evaldas Mieldažys, ugniagesiai gelbėtojai Egidijus Vilkovskis ir Valdas Bagočius, skyrininkas Mindaugas Liuteris ir ugniagesys gelbėtojas Aidas Jucys

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, šiais metais Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai iš vandens išgelbėjo keturis gyventojus, tarp jų vieną vaiką. Iš vandens šiemet jie ištraukė šešis skenduolius, o dirbti vandenyje ir ant ledo jau teko vykti 26 kartus.

  Dar šia tema

  Gelbėtojai: draudžiama lipti ant Kuršių marių ledo
  Žvejai, ant ledo laikykitės saugumo reikalavimų
  Tegai:
  ugniagesiai, skęstantis vaikas, ant ledo, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Aidas Jucys, Egidijus Vilkovskis, Evaldas Mieldažis, Vaclovas Kirsenka, Vytautas Jautakis, Bartuvos upė, Skuodas, Lietuva

  Svarbiausios temos