17:06 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

  Karbauskis: alkoholio poveikio visuomenei statistika yra tragiška

  © Photo : Facebook Ramūnas Karbauskis
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Ramūnas Karbauskis, susirūpinęs tuo, kad Lietuva įgijo daugiausiai alkoholio išgeriančios tautos vardą, o didžiausia grėsmė dėl to kyla vaikams, remdamasis statistika žada, kad alkoholio prieinamumas bus maksimaliai sumažintas.

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Valdančiosios partijos — Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis savo Facebook paskyroje "labai prašant liberaliam jaunimui, kuris neįvertina alkoholio poveikio mūsų visuomenei", pasidalino baisia Higienos instituto Sveikatos informacijos centro statistika.

  Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA duomenimis, 2001-2016 metais Lietuvoje oficialiai registruota:

  • Visose amžiaus grupėse

  148 599 psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
  53 792 alkoholinė psichozė;
  35 908 alkoholinė kepenų liga (kepenų cirozė).

  • Vaikai ir jaunimas nuo 7 iki 17 metų

  6 273 alkoholio toksinis poveikis;
  1 037 psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
  870 alkoholio priklausomybė;
  36 alkoholinė kepenų liga (kepenų cirozė).

  Anot Karbauskio, šitie skaičiai tėra ledkalnio viršūnė, nes liga diagnozuojama tik tada, kai žmogus patenka į gydymo įstaigą. Realybė yra tokia, kad tik nedidelė dalis alkoholio priklausomybę turinčių žmonių patenka į medikų rankas.

  Politikas pažymi, kad vaikų atveju, kai kalbama apie alkoholio poveikį jų sveikatai, veikia noras nuslėpti tikrąją priežastį, kuo dažniausiai suinteresuoti patys vaikų tėvai. Nežiūrint to, statistika yra tragiška. Per penkiolika metų vien jau fiksuotų alkoholinės psichozės atvejų yra virš 53 tūkstančių.

  "Ką gali padaryti žmogus sergantis alkoholine psichoze? Prisiminkime tragediją Kėdainių rajone, Saviečių kaime, kur alkoholine psichoze sergantis tėvas sumetė į šulinį du mažamečius savo vaikus", — rašo Karbauskis.

  Politikas pabrėžia, kad pokyčiai alkoholio kontrolės sistemoje neišvengiami, nes neįmanoma susitaikyti su situacija, kai alkoholiu žudoma tauta.

  Anot Karbauskio, niekas nesiruošia uždrausti alkoholio vartojimo, visų paversti abstinentais, tačiau alkoholio prieinamumas bus maksimaliai sumažintas, o už nelegalią alkoholio gamybą ir kontrabandą bausmės bus neišvengiamos.

  "Nebeturime kito pasirinkimo: arba ryžtamės išbristi iš alkoholizmo liūno, arba visiems laikams įtvirtinsime savo, kaip daugiausiai alkoholio išgeriančios tautos, vardą. Nebūčiau toks atkaklus, jei nesuvokčiau, jog didžiausia grėsmė kyla mūsų vaikams, kurie alkoholį vartoti pradeda vis jaunesni ir jo suvartoja vis daugiau", — teigia Karbauskis.

  Dar šia tema

  Karbauskio puldinėjimas: naujas skandalas
  Kompromatas — geriausia priemonė kovoje su oponentu
  Karbauskis nori padovanoti vaikams po tautinį kostiumą
  Karbauskis ragina valstybės tarnautojus atsisakyti popierinių sveikinimų
  Tegai:
  alkoholio poveikio visuomenei statistika, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis, Lietuva

  Svarbiausios temos