13:58 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Atsižvelgus į gyventojų privalomo sveikatos draudimo skolas, "Sodra" įvertino didelį skolininkų skaičių ir nusprendė kol kas atidėti išieškojimus, tačiau ragina teikti dokumentus.

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Kadangi bent už vieną mėnesį privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų buvo nesumokėję apie 300 tūkstančių asmenų, visiems jiems buvo išsiųsta informacija su raginimu arba padengti įsiskolinimą arba atlikti nurodytus veiksmus, kad jis būtų panaikinta ir toliau įmokos nebūtų priskaičiuojamos, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau, sausio pabaigoje "Sodra" informavo 20 tūkstančių asmenų, kad nesumokėjus jų susikaupusios 11-12 mėnesių skolos už privalomąjį sveikatos draudimą, įsiskolinimas bus išieškotas.

  Informavimo priemonės pasiteisino — per mėnesį buvo somokėta 2,2 milijonų eurų įmokų. Per dvi savaites gauta daugiau nei 31 tūkstančių dokumentų ir prašymų, kurių pagrindu įmokos bus perskaičiuojamos asmenims, neturintiems Lietuvoje mokėti PSD įmokų. Todėl kol kas išieškojimas iš PSD skolininkų nebus vykdomas.

  Žmonės galėjo pateikti dokumentus, kurių pagrindu galima panaikinti įsiskolinimus, sumokėti įsiskolinimus arba pateikti išvykimo deklaracijas Registrų centrui bei Valstybinei mokesčių inspekcijai. Todėl pirmiausia bus išanalizuota ši informacija ir atnaujinti skolininkų sąrašai.

  Didžiausias "Sodros" iššūkis — sumažinti beveik 300 tūkstančių įrašų siekusį PSD skolininkų sąrašą, kurių tarpe — niekur nedirbantys ir valstybės lėšomis nedraudžiami žmonės. Akivaizdu, kad didžioji dalis jų — iš Lietuvos išvykę, tačiau niekur to nedeklaravę tautiečiai, kurių skola siekia beveik 80 milijonų eurų.

  Šiuo metu "Sodros" specialistai nuolat aptarnauja keliskart didesnį užklausų skaičių nei įprastai, todėl sunkiau gali būti prisiskambinti į "Sodros" informacijos centrą, gali tekti palaukti atsakymų kitais klientų aptarnavimo kanalais. Dėkojame žmonėms už kantrybę ir supratingumą.Jei asmuo šiuo metu gyvena ir dirba užsienyje, kad nesikauptų PSD skola jis privalo arba deklaruoti išvykimą, arba "Sodros" teritoriniam skyriui pateikti draustumą kitoje šalyje įrodantį dokumentą. Daugiau informacijos išvykusiems www.sodra.lt/emigrantams.

  "Sodra" primena, kad susidariusią PSD skolą pasitikrinti bei iš karto ją sumokėti ar atsispausdinti mokėjimo nurodymą galima adresu www.sodra.lt/pasitikrink.

  Dar šia tema

  Pasirūpink savo sveikata — atlik nemokamą ŽIV ir hepatito testą
  Visą vasarį nemokamai atliekami prevenciniai patikrinimai dėl burnos vėžio
  Medikai: ką turi žinoti tėveliai apie sveikatos draudimą
  Tegai:
  skola, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva

  Svarbiausios temos