22:39 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)
  37

  Lietuvos zoologijos sodas Valentino dieną visus vienišius kviečia bučiuoti varles ir ieškoti savo princo ar princesės

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas Valentino dienos proga paruošė programą įsimylėjėliams, o tuos, kurie dar nesutiko savo antrosios pusės, juokais ragina kuo greičiau ieškoti jos tarp sodo varlių — užburtų princų ir princesių.

  "Visus vienišus šiandien kviečiame bučiuoti varles ir ieškoti savo princo ar princesės. O tie, kas poras turite, šiandien terariume išgirsite įdomiausias varliagyvių ir vabdžių meilės istorijas", — parašė sodo darbuotojai savo Facebook tinklalapyje.

  Šiandien Lietuvos zoologijos sode prasidėjo terariumo savaitė. Iki savaitės pabaigos, vasario 14-19 dienomis, nuo 9:30 iki 16:30, lankytojai galės išgirsti ne kvarkimą, o varlių čiulbėjimą — pačius gražiausius, įdomiausius ir keisčiausius varlių skleidžiamus garsus.

  Лягушка в Литовском зоопарке
  Šios varlės čiulbėjimą galima išgirsti terariumo savaitės metu

  Be to, bus galimybė išvysti ir juostuotąsias lapalaipes. Šios varlės ypatingos tuo, kad pasižymi ne tik išskirtinėmis skleidžiamo garso sąvybėmis, tačiau yra ir nuodingos. Gindamos savo buveinę jos išskiria batrachotoksiną, kuris veikia kaip labai stiprus kardiotoksinas. Šios medžiagos sutrikdo širdies ritmą, plakimą, ir netgi gali žmogui sukelti širdies nepakankamumą.

  Полосатый листолаз
  Juostuotoji lapalaipė Lietuvos zoologijos sode

  Zoologijos sodo darbuotojai su šūkiu "Visi nematomi taps matomi!" pažada terariumo savaitės metu parodyti visus gyvūnus, kurių įprastai zoologijos sodo ekspozicijoje nepamatytumėte, pavyzdžiui, dainuojančius Madagaskaro tarakonus.

  O šventinę vasario 16 dieną ir savaitgalį sodo lankytojai galės aplankyti dar vieną ypatingą vietą — insektariumą — ir pamatyti, kaip vabzdžiai gyvena kiekvieną dieną.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)

  Dar šia tema

  Kauno voverėms paruoštas specialus namelis zoologijos sodo teritorijoje
  Zoologijos sodas sveikina savo augintinį — žirafą Nino su gimtadieniu
  Zoologijos sodo gyventojai laukia svečių ir žiemą
  Tegai:
  varlės, Šventojo Valentino diena, Lietuvos zoologijos sodas, Kaunas

  Svarbiausios temos