10:26 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Kaimynų bute kilęs gaisras visiškai sunaikino ugniagesio gelbėtojo Ernesto Snežko šeimos namus, todėl jo kolegos, patys gerai žinantys kaip tai atrodo ir begalę kartų matę, ką žmonės išgyvena tokiu momentu, prašo nelikti abejingais ir padėti

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Kaimyniniame bute kilęs gaisras nusiaubė ir ugniagesio gelbėtojo Ernesto Snežko šeimos namus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Naujojoje Vilnioje, Kalno gatvėje esančiame name Ernestas gyveno su tėvais ir dvylikamečiu broliu.

  "Sudegė namo stogas, palėpė, drabužiai,  apdegė baldai, knygos. Su broliu dabar gyvename vieno kambario močiutės bute, o tėvai glaudžiasi pas kaimynus", — pasakoja Ernestas.  

  Ernestas dirba Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyboje. Per penkerius darbo metus jam teko gesinti daugybę gaisrų ir gelbėti  ne vieno žmogaus gyvybę bei turtą. Matydamas, kaip jo tėvas rūpinasi namų saugumu, Ernestas vylėsi, kad tokia nelaimė juos aplenks.

  Kai name, kuriame jų šeima turi butą, įsiplieskė ugnis, Ernestas buvo ką tik baigęs budėjimą. Vaikinas tądien turėjo atlikti praktiką automobilių servise, kad išmoktų remontuoti jų kėbulus.

  Šis būsimasis papildomas darbas — galimybė toliau dirbti ugniagesiu gelbėtoju ir užuot kėlus sparnus ieškoti laimės svetur, kur jam jau yra tekę uždarbiauti, įsikurti Lietuvoje.

  Apie degantį namą  jam pranešė tėvas.

  "Norėjau kuo greičiau pasiekti namus, bevažiuodamas vos nepatekau į avariją. Dar būdamas kelyje pamačiau kylantį dūmų stulpą…" — sako Ernestas, neslėpdamas, kad tuo metu jį apėmė šokas.

  Matydamas name šokinėjančios ugnies liepsnas, jis suvokė, kad daugelį metų jo tėvų puoselėtas butas per kelias akimirkas bus  visiškai nusiaubtas.

  Pasak jo, neužtenka pasirūpinti vien savo buto saugumu, nes ugniai sienos neegzistuoja. Namas buvo senas, jame gyveno net kelios šeimos. Deja, nei butas, nei turtas jame nebuvo drausti.

  Ernestas ne iš tų, kuriems lengva prašyti pagalbos. Gerai, kad tarp ugniagesių radosi žmogus, kuris apie Ernesto šeimą ištikusią nelaimę pasidalijo socialinio tinklo Facebook viešojoje grupėje "Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba".

  "Esu dėkingas visiems, kurie rado galimybę padėti. Labai norėtume kada nors grįžti į savo namus, kad galėtume vėl visi būti kartu", —pasidalija savo didžiausiu noru Ernestas Snežko.

  Jei norite ir galite paaukoti:

  Sąskaitos papildymas
  LT774010051001183574
  Ernestas Snežko

  Dar šia tema

  Visuomenė parėmė "Arą" šešiomis neperšaunamomis liemenėmis
  Pagalba artimajam: daugiavaikė šeima gavo naują krosnį
  Ugniagesiai: savanorių pagalba — neįkainojama
  Lietuviai vis dažniau tampa savanoriais ugniagesiais
  Tegai:
  ugniagesiai, kreipimasis pagalbos, gaisras, Ernestas Snežko

  Svarbiausios temos