09:43 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl dvikalbių lentelių sostinėje, Vyriausybė pralaimėjo bylą

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Facebook paskyroje pasidalino džiugia naujiena. Meras džiaugiasi ir dėkoja teismui už priimtą sprendimą, nes, anot jo, lentelės "tapo puikia miesto reklama Vilnių lankantiems turistams bei pagarbos ženklu čia gyvenantiems įvairių bendrijų atstovams".

  Bylos iniciatorė ― Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė, kuri pateikė teismui skundą dėl nelietuviškų lentelių, nes, anot jos, tokie užrašai prieštarauja įstatymui.

  Vyriausybės atstovės poziciją teisme palaikė Valstybinės kalbos inspekcijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai.

  Vaičiūnienė teigė, kad Vyriausybė sulaukė daug skundų dėl iškabintų lentelių. Anot jos, skundus teikė ne tik lietuviai, bet ir tautinių mažumų atstovai, kurie kėlė klausimus dėl dvikalbių lentelių ir kitose vietovėse.

  Vilniuje šiuo metu iškabintos devynios dvikalbės lentelės su gatvių pavadinimais: Rusų, Totorių, Karaimų, Islandijos, Vašingtono, Varšuvos, Žydų, Vokiečių ir Latvių gatvėse.

  Dar šia tema

  Latvijos nepriklausomybės dienos proga Vilniuje — lentelė latvių kalba
  Vilniaus Žydų gatvė nuo šiol bus papuošta užrašais trimis kalbomis
  Dar vienas Vilniaus draugiškumo ženklas — lentelė karaimų kalba
  Vilniuje atsirado lentelė su totorišku užrašu
  Sostinėje atsirado lentelė vokiečių kalba
  Tegai:
  dvikalbės lentelės, byla, Vilniaus apygardos teismas, Vilnius

  Svarbiausios temos