18:02 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Konkursu "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, kuris domisi šalies kariuomenės dabartine veikla, politiniais įvykiais ir problemomis

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos jau 22-ąjį kartą skelbia konkursą "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę", praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

  Konkurse kviečiami dalyvauti 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

  Konkursas "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" tradiciškai vyksta trimis etapais. Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai mokyklose ir gimnazijose, antrasis vyksta internetu, o trečiasis, finalinis, organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių. Šiemet finalinis konkurso etapas vyks Vilniuje.

  Ученики 9-12 классов принимают участие в конкурсе
  © Photo : kam.lt
  Konkurse gali dalyvauti 9-12 klasių moksleiviai

  Moksleiviai dalyvauja pirmajame atrankiniame ture savo mokykloje ar gimnazijoje. Geriausius mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui. Iš vienos mokymo įstaigos į antrąjį etapą galima užregistruoti iki trijų dalyvių.

  Antrasis konkurso etapas paprastai vyksta organizatorių parinktuose miestų, rajonų centruose, kur dalyviai sprendžia testą internetu.

  Į trečiąjį — finalinį etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai testą išsprendusių mokinių.

  Жюри конкурса
  © Photo : kam.lt
  Konkurso vertinimo komisija

  Visa informacija apie registraciją skelbiama KAM tinklalapyje. Registruotis į konkursą galima nuo 2017 metų vasario 1 dienos iki vasario 22 dienos.

  Konkurso tikslas — paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, besididžiuojantį savo valstybe ir kariuomene.

  Idėja organizuoti konkursą "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" gimė 1995 metais kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

  Dar šia tema

  Karių valgiaraštis bus paįvairintas vegetariškais patiekalais
  Alytaus gyventojai tapo karinės miesto gynybos liudytojais
  Tegai:
  Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos