22:44 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Operatyviai sureagavus į pranešimus apie nelaimes, buvo pradėtos gelbėjimo operacijos Kuršių mariose netoli Ventės, kur įlūžo žvejys, ir netoli Nidos, kur ant ledo sušalo žmogus

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Vasario 15 dieną Kuršių mariose gelbėtojų pagalbos prireikė įkritusiam į vandenį žvejui ir, įtariama, neblaiviam, stipriai sušalusiam vyriškiui, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Žvejų pagalbos šauksmas

  Valstybinės sienos apsaugos pakrančių apsaugos rinktinės operatyvinis budėtojas trečiadienį 10:55 gavo pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro ir informavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą (JGKC), kad Kuršių mariose netoli Ventės girdimas žvejų pagalbos šauksmas.

  Tuojau buvo pradėta gelbėjimo operacija. 11:21 į nurodytą vietą atvyko laivas "Kristina". Kadangi ledas ant marių nesaugus, trūkinėja, atvykę ugniagesiai-gelbėtojai tuoj pat nuleido valtį ir pradėjo paiešką.

  JGKC informavo Karinių oro pajėgų budinčio sraigtasparnio įgulos vadą, kuris pranešė, kad prireikus ir esant palankiai meteorologinei situacijai bus pasirengęs skrydžiui.  

  Jau 11:45 buvo gautas pranešimas, kad netoliese esantys žvejai ištraukė įkritusį į vandenį žveją. Gelbėjimo operacija buvo pabaigta.

  Stipriai sušalęs vyriškis

  Tą pačią dieną pavakarę buvo pradėta dar viena žmogaus gelbėjimo operacija Kuršių mariose.

  Valstybinės sienos apsaugos pakrančių apsaugos rinktinės prie Vidaus reikalų ministerijos operatyvinis budėtojas apie 17:50 gavo pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro ir informavo JGKC apie Kuršių mariose netoli Nidos girdimą pagalbos šauksmą.

  Reaguodamas į pagalbos pranešimą centras, įvertinęs meteorologines sąlygas, JGKC į įvykio išsiuntė pasieniečių laivą ant oro pagalvės.

  Gelbėtojai surado, kaip įtariama neblaivų, stipriai sušalusį vyriškį. Jį perdavė greitosios pagalbos medikams. 

  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras dar kartą įspėja gyventojus, kad, ilgainiui vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas yra nestabilus, jame yra properšų, o dėl poledinės vandens tėkmės jis gali būti paplautas ir suplonėjęs.

  Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį telefono numerį. 

  Dar šia tema

  Gelbėjomo operacija Baltijos jūroje baigta: žvejo surasti nepavyko
  Gelbėtojai ragina gyventojus nelipti ant Kuršių marių ledo
  Tegai:
  žvejys, gelbėjimo operacijos, Nida, Ventė, Kuršių marios

  Svarbiausios temos