07:10 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Baras Peronas, archyvinė nuotrauka

  Kaip praleisti vasario 17-19 dienų savaitgalį sostinėje

  © Photo: PERONAS
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4770

  Vilniaus gyventojai kviečiami aplankyti nemokamą paveikslų parodą, išmokti pasigaminti kaukę papjė-mašė technika, klausyti operos arba su vaikais pažiūrėti spektaklį "Sniego karalienė"

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Sputnik Lietuva iš gausybės Vilniaus pasiūlymų parinko įdomiausius kultūros renginius, vyksiančius šį savaitgalį.

  Vilnius menininkų darbuose

  Jau šiandien parduotuvė "Domus galerija" kviečia susipažinti su dailės darbų paroda "Vilnius menininkų darbuose". Parodoje bus pristatyti Vilniaus galerijos tapybos ir grafikos kūriniai, kuriuose vaizduojami skirtingai pamatyti ir menininkų įamžinti sostinės vaizdai.

  Выставка художественных работ Вильнюс в работах художников в магазине Domus galerija
  Parodos "Vilnius menininkų darbuose" darbai

  Kur: Lukšio g. 32.

  Kada: vasario 17 — kovo 4 dienomis nuo 10:00 iki 19:00, įėjimas nemokamas.

  House session

  Greta traukinių bėgių Vilniuje įsikūręs baras "Peronas" laukia visų atvykstančių, išvykstančių, skubančių ar ieškančių išskirtinumo. Industrinė baro aplinka pakvies pasimėgauti gražiais ir kitokiais Vilniaus vaizdais, o įprastą baro šurmulį papildys pravažiuojančių traukinių gaudesys.

  Грампластинка в баре PERONAS
  Bare "Peronas"

  Penktadienio vakarą "Peronas" kviečia į naktinę sesiją "House session", kurios metu skambės įvairaus, nuo lengvo šiltus pokalbius užvedančio iki karšto ir trankaus, verčiančio šokt iki paryčių "house" stiliaus skambesio.

  Kur: Geležinkelio g. 6.

  Kada: vasario 17 dieną 22:00, įėjimas nemokamas.

  Šventė "Trakai open-2017"

  Trakuose vyks Atviras parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas. Nepaisant to, kad tai yra sporto renginys, organizatoriai kviečia ateiti su šeimomis ir draugais, nes pramogų bus viesiems.

  Kur: Trakai, Galvės ežeras, prie pilies.

  Kada: vasario 16-19 dienomis.

  Pasigamink Užgavėnių kaukę

  Vilniaus etninės kultūros centras ragina iš anksto pasiruošti siautulingiausiai metų šventei — Užgavėnėms ir pasigaminti kaukę papjė-mašė technika.

  Творческая мастерская Сделай маску на масленицу сам
  Užgavėnių kaukės kūrybinėje dirbtuvėje

  Užsiėmimai vyksta kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Į praktinius kaukių darymo seminarus priimamos grupės iki 20 žmonių. Tad organizatoriai siūlo surinkti linksmų draugų kompaniją ir registruotis kaukių gamybos pamokai.

  Kur: Pamėnkalnio g. 34.

  Kada: iki vasario 22 dienos nuo 10:00 iki 17:00, užsiėmimo kaina vienam asmeniui — 4 eurai.

  Ekskursija "Stebuklai Vilniaus požemiuose"

  Sekmadienį atsiveria galimybė leistis į kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais.

  Ekskursiją prasidės nuo turtingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten lankytojai pamatys, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinos, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kur paslėptos karališkosios brangenybės.

  Экскурсия Чудеса вильнюсского подземелья
  Vilniaus požemiuose

  Be to ekskursijos dalyviai pamatys seniausią freską Lietuvoje bei išgirs jos atradimo istoriją, aplankys legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinos, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI amžiaus Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.

  Ekskursijos metu lankytojai taip pat aplankys Šventojo Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. Ekskursiją tęsis Gintaro galerijoje-muziejuje, kur bus galima pamatyti, kaip prieš 50 milijonų metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus.

  Taip pat ekskursijos dalyviai aplankys vieno iš Pilies gatvės namų, kuriame šiandien įsikūręs Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus, rūsius.

  Kur: Katedros varpinė, Katedros aikštė.

  Kada: vasario 18 dieną 10:30, bilietų kaina — iki 5 eurų, vaikams iki 7 metų — įėjimas nemokamas.

  Šešėlių pasaka "Sniego karalienė"

  Tėvai su vaikais gali praleisti savaitgalį, žiūrėdami spektaklį "Sniego karalienė" Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvais. Spektaklis vyks Vilniaus lėlių teatre.

  Сказка теней Снежная королева
  Spektaklio "Sniego karalienė" epizodas

  Kur: Vilniaus "Lėlės" teatras, Arklių g. 5.

  Kada: vasario 18 dieną 12:00, bilietų kaina — 5 eurai.

  Tegai:
  renginiai, savaitgalis, Vilnius

  Svarbiausios temos