23:26 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Gulbė, archyvinė nuotrauka

  Masine gulbių žūtimi virto Lietuvos nepriklausomybės minėjimas

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2530

  Šventinis plaukimas baidarėmis Kaune pabaidė vandens paukščius — paniškai pakilę skrydžiui, žuvo dešimtys į elektros laidus atsitrenkusių gulbių

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Po Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirto plaukimo Nemunu, susidūrusios su elektros laidais, žuvo dešimtys gulbių, praneša Aplinkos ministerija.

  Kompanija "Vandens turistai" Kaune organizavo šventinį plaukimą baidarėmis Nemuno atkarpoje nuo hidroelektrinės iki Aleksoto tilto, kur šią žiemą susibūrė apie 1 100 gulbių, tūkstančiai ančių bei kitų vandens paukščių.

  Kaip pranešė Lietuvos ornitologų draugija (LOD), vos pasirodžius baidarėms, daugelis vandens paukščių paniškai išsigando ir pakilo skrydžiui.

  Pabaidytų gulbių būriai skrido virš upės vagos, kurią keliose vietose ties Žemaisiais Šančiais kerta aukštos įtampos elektros linijų laidai. Paukščiai dažnai nepastebi tamsių elektros laidų arba juos pamato per vėlai ir dėl to žūsta arba sunkiai susižaloja.

  Лебеди летают между электрических проводов
  Pabaidytų gulbių būriai skrido virš upės vagos, kurią keliose vietose kerta aukštos įtampos elektros linijų laidai

  Ornitologai skaičiuoja, kad per šį žygį galėjo žūti dešimtys gulbių nebylių.

  LOD jau anksčiau skelbė apie vandens turizmo žalą žiemojantiems vandens paukščiams Nemuno upės atkarpoje tarp Kauno hidroelektrinės ir Aleksoto tilto ir prašė planuojamą šventinį plaukimą keisti kitu maršrutu, tačiau, pasak, LOD, plaukimo organizatoriai rekomendacijų nepaisė.

  "Dėkoju ornitologams už viešai atkreiptą dėmesį į šią jautrią temą. Ši situacija — tai žmonių neatsakingo elgesio gamtoje pasekmė. Pritariu nuomonei, kad buvo galima plaukti kitu maršrutu ir netrikdyti žiemojančių paukščių. Belieka tik numanyti, kiek paukščių žūva ir kitų žiemos plaukimų metu. Manau, kad šios problemos neišspręsime draudimais, kol neišugdysime savyje jautrumo, atsakingumo ir pagarbos kitiems jausmo", — sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Gulbės ir kiti paukščiai vis dažniau pasilieka žiemoti, nes pripranta būti maitinami šiltuoju metų laiku ir tikisi pašaro gauti nuolat.

  Nemuno upė ties Kaunu yra didžiausia vandens paukščių žiemavietė Lietuvoje. Šaltomis žiemomis čia susirenka daugiau nei 10 tūkstančių vandens paukščių, o šių metų sausio viduryje vykusios žiemojančių vandens paukščių apskaitos metu Nemune ties Kaunu suskaičiuota daugiau nei 16 tūkstančių sparnuočių.

  Dar šia tema

  Pasiplaukiojimai baidarėmis gali nužudyti žiemojančius vandens paukščius
  Gulbės ant ledo ne visada laukia žmogaus pagalbos
  Tegai:
  plaukimas baidarėmis, elektros perdavimo linijos laidai, gulbė, Kaunas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos