02:14 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Teisėjo sprendimas, archyvinė nuotrauka

  Nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje gaus nemokamą teisinę pagalbą

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (22)
  1810

  Nukentėjusieji 1991 metų sausio 13 dienos įvykių metu, kaip žalos atlyginimą galės gauti nemokamą teisinę pagalbą

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Vilniaus universitetas (VU) ir Mykolo Romerio universitetas (MRU) atsiliepė į teisingumo ministrės Mildos Vainiutės iškeltą iniciatyvą padėti žmonėms, kurie nukentėjo 1991 metų sausio įvykių metu, praneša Teisingumo ministerija.

  VU Teisės klinika skirs lydinčius asmenis, kurie padės nukentėjusiesiems sekti bylos procesą, teiks konsultacijas, kaip parašyti reikalingus prašymus, paaiškins proceso eigą. MRU Teisinės pagalbos centras galės suteikti ne tik teisines konsultacijas, bet ir psichologinę pagalbą. 

  "Džiaugiuosi, universitetų geranoriška pagalba nukentėjusiems Sausio 13-oios byloje ir kviečiu kitas aukštąsias mokyklas prisidėti prie nemokamos teisinės paramos", — sako Vainiutė.

  Anot ministrės, visuomeniškumas, savanorystė stiprina mūsų visų apgintą nepriklausomą valstybę, ugdo jaunų žmonių pilietiškumą.

  Nukentėjusiems bus teikiama ir nemokama valstybės garantuojama advokato pagalba. Šiuo klausimu reikia kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą. Lietuvos advokatūra įsipareigojo informuoti apie advokatus, galinčius neatlygintinai konsultuoti nukentėjusiuosius ir padėti jiems užpildyti dokumentus dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos Sausio 13-osios byloje. 

  Lietuvos teismas ketina pradėti nukentėjusiųjų apklausą Sausio 13-osios byloje. Šioje byloje yra beveik 500 nukentėjusiųjų.

  Rusijoje pažymima, kad Sausio 13-osios įvykių byla yra politizuota

  1991 metų sausio 13-osios naktį dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato nužudyta 14 civilių. Šimtai žmonių buvo sužeisti.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (22)

  Dar šia tema

  Gorbačiovas neketina dalyvauti Sausio 13-osios bylos procese
  Rusija Sausio 13-osios bylos teismo procesą pavadino šališku
  Tegai:
  nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje, nemokama teisinė pagalba, žalos atlyginimas, Sausio 13-osios byla
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos