03:10 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Nors nuolat skelbiama, kad lipti ant ledo yra pavojinga gyvybei, nemažai asmenų į tai nekreipia dėmesio — šeštadienio naktį pagalbos prireikė 25 žvejams, tačiau be išgelbėtųjų, ant pavojingo ledo liko žvejų, kurie atsisakė būti pargabenti į krantą

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Šeštadienio naktį Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus, atsidūrusius ant atskilusios ledo lyties, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šeštadienį apie 3:00 nakties VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Kuršių mariose ties Preila, apie du kilometrus nuo kranto, ant ledo lyties yra atitrūkę ir į didelį pavojų patekę apie 10 žvejų.

  Į šią vietą iškart išvyko ant marių ledo budėjęs VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės "Christina".

  Jo įgula priartėjo prie į bėdą patekusių poledinės žūklės entuziastų ir juos sukėlė į savo laivą. Tada pasieniečiai išgelbėtuosius saugiai pristatė į krantą.

  Iš viso šeštadienio naktį "Christina" įgula tokius į pavojų patekusius žvejus į krantą kėlė tris kartus. Grupelės po 2-4 žmones buvo renkamos nuo aižėjančio ir trūkinėjančio marių ledo bei gabenamos į krantą.

  Iš viso pasieniečiai taip išgelbėjo 25 žmones, žvejoti atvykusius iš įvairių Lietuvos vietų.

  Pasitaikė ir atvejų, kai į pavojingą situaciją dėl trūkinėjančio ledo patekę žvejai atsisakė lipti į pasieniečių laivą ir naktį liko ant pavojingo marių ledo toliau žvejoti.

  Gelbėjimo darbus "Christina" įgula baigė šeštadienį apie 7:30.

  VSAT įspėja, kad šiuo metu lipti ant Kuršių marių ledo yra itin pavojinga — jis trūkinėja, veriasi properšos.

  Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, jo vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį telefono numerį.

  Dar šia tema

  Ant Kuršių marių ledo įlūžo 9 žvejai
  Gelbėtojai: draudžiama lipti ant Kuršių marių ledo
  Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo operacijos 2016 metais
  Tegai:
  ant ledo, žvejai, Kuršių marios

  Svarbiausios temos