00:39 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Žemės ūkio ministerija primena, kad prieš pavasarį paukščių augintojai turi imtis prevencijos veiksmų, siekiant išvengti paukščių gripo

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Žemės ūkio ministerija primena, kad laukinių paukščių migracija prasideda vasario pabaigoje ir ragina naminių paukščių augintojus laikytis paukščių gripo prevencijos priemonių.

  Tokie veiksmai ypač aktualus, artėjant pavasarinei paukščių migracijai, nes dėl jos ir didėja paukščių gripo grėsmė.

  Pernai Europoje pasidėjusi paukščių gripo (PG) epidemija jau apėmė 20 ES šalių, o per beveik keturis mėnesius paukščių gripo židiniuose sunaikinta virš 5 milijonų naminių paukščių ir dar apie 2 milijonai paukščių nugaišinti prevenciškai.

  Daugiausia PG atvejų naminių paukščių laikymo vietose užfiksuota Vengrijoje (230), Prancūzijoje (159) ir Bulgarijoje (60). Laukinėje faunoje daugiausia tokių atvejų užfiksuota Vokietijoje (218), Olandijoje ir Danijoje (po 37 atvejus).

  Lietuva, kaip ir dar septynios ES šalys kol kas nepaliestos PG epidemijos, bet artėjant pavasarinei paukščių migracijai, tikėtina, kad tokių atvejų bus užfiksuota ir mūsų šalyje. Pavasarinės paukščių migracijos kelias praeina Vakariniu Lietuvos pakraščiu, todėl didžiausia rizika yra Vakarų Lietuvos paukštynams ir smulkiesiems paukščių augintojams.

  Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti afrikinio kiaulų maro atvejai.

  Žemės ūkio ministerija duoda patarimus, kaip išvengti paukščių gripo.

  Dar šia tema

  Afrikinis kiaulių maras plinta: užregistruoti 18 užsikrėtusių šernų
  Nuo afrikinio kiaulių maro nugaišo dar 16 laukinių šernų
  ES skyrė 165 mln eurų paramą kovai su gyvūnų ir augalų ligomis
  Gripo epidemiją atšaukė Šilalės rajono savivaldybė
  Tegai:
  pavasaris, paukščių gripas, paukščiai, Lietuva

  Svarbiausios temos