02:50 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Valstybinė darbo inspekcija ragina darbdavius atidžiau žiūrėti į saugių darbo sąlygų darbuotojams užtikrinimą. Šiais metais užfiksuoti jau penki žūties darbo metu atvejai

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) išanalizavo 2017 metais žūties darbo vietoje atvejus ir padarė išvadą, kad darbdaviui atstovaujantis asmuo, organizuodamas darbus, nesiėmė pakankamų priemonių saugai darbo vietoje užtikrinti, nekontroliavo darbų eigos ir pavaldžių darbuotojų veiksmų.

  VDI skelbia, kad šiemet darbo vietoje žuvo penki žmonės, ir tai vos ne per pusę daugiau nei pernai tuo pačiu metu (tada žuvo tik trys darbuotojai).

  Metų pradžioje UAB "Dominari logistika" krautuvo vairuotojas nukrito nuo sandėliavimo konteinerio iš apytiksliai 5-6 metrų aukščio ir mirtinai susižalojo: žaliavų sandėlyje elektriniu krautuvu privažiavęs prie konteinerių krovėjas J. J. pakėlė konteinerį, pusiau pripildytą latekso lapų, kartu su jame buvusiu krautuvo vairuotoju M. V., iki sandėliavimo konteinerio aukščio. Nuo šio konteinerio, kraudamas latekso lapus į kitą konteinerį, esantį ant elektrinio krautuvo, vairuotojas M. V. nuo latekso lapų nuslydo, nukrito ant betoninių grindų ir mirtinai susižalojo.

  Vos po kelių savaičių, taip pat darbus atlikdamas krautuvu, dėl netinkamos darbo saugos žuvo UAB "Baltic home" darbuotojas: krautuvu pakeltas pamatų blokas atsilaisvino, krito ir prispaudė po pakeltu bloku drožles valiusį pagalbinį darbininką.

  Astravo AE statyba. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Dar vienas darbuotojas — Eglės Navikaitės IĮ kvalifikuotas miško darbininkas ― žuvo, dirbdamas VĮ Šilutės miškų urėdijos Žemaitkiemio girininkijoje: darbuotojams kraunant sortimentus į krūvą po plynėje palikta drebule, jos šaka lūžo ir iš dešimties metrų aukščio krito ant vieno iš darbuotojų galvos. Nors darbuotojas buvo su šalmu, patyrė mirtiną traumą. Manoma, kad ruošiniams krauti pasirinkta netinkama vieta, nes esant ir silpnam vėjo gūsiui, papuvusi šaka galėjo lūžti.

  Šiemet taip pat mirtinai susižalojo darbo vietoje, virtuvėje, nugriuvęs UAB "Vikšris" virėjas.

  Dar vienas mirtinas atvejis įvyko su UAB "Tolimojo keleivinio transporto kompanija" autobuso vairuotoju, kai buvus blogoms eismo sąlygoms bei atsiradus netikėtai kliūčiai kelyje Klaipėda-Kaunas autobusas nuvažiavo nuo kelio ir apvirto.

  Dėl šių nutikimų VDI ragina darbdavius atidžiai susipažinti su teikiamomis rekomendacijomis ir jų laikytis bei primena, kad įstatymo nesilaikančiam darbdaviui gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

  Dar šia tema

  Minimalus darbo užmokestis Lietuvoje ir Latvijoje — vienas mažiausių ES
  Lietuvoje 30% darbo vietų priklauso nuo eksporto
  Astravo AE darbuotojus iš užsienio tikrins Baltarusijos saugumo tarnyba
  Vyriausybė: Naujasis Darbo kodeksas įsigalios 2017-ųjų liepos
  Tegai:
  žūtis, darbdavys, darbuotojai, darbas, Valstybinė darbo inspekcija

  Svarbiausios temos