13:39 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  29

  Lietuva išlieka trečia valstybe pagal pažangumą vykdant ES sutartą kvotą

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Rukloje esančiame Pabėgėlių priėmimo centre vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas kartu su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu aptarė aktualiausius pabėgėlių perkėlimo ir integracijos klausimus, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot Misiūno, nors Lietuva išlieka trečia valstybe pagal pažangumą vykdant ES sutartą kvotą, pabėgėlių perkėlimo ir integracijos sistemą šalyje būtina tobulinti.

  Ministras taip pat akcentavo, jog migracijos problema ir su ja susiję klausimai turi būti sprendžiami kompleksiškai, apjungiant bendras institucijų pajėgas.

  Susitikimo metu sutarta, jog Vidaus reikalų ministerija sieks paspartinti dokumentų išdavimo eigą, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savo ruožtu, gerins galimybes atvykusiems asmenims išsinuomoti būstą bei gauti darbą.

  Ministrai priėjo vieningos nuomonės, jog sprendžiant pabėgėliams aktualius klausimus daugiau iniciatyvos turėtų imtis ir savivalda — ji galėtų tiesiogiai prisidėti prie geresnio pabėgėlių įsiliejimo į visuomenę.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Kukuraitis pažymėjo, jog artimiausiu metu bus tariamasi su konkrečiomis savivaldybėmis, siekiant įgyvendinti bandomuosius integracijos projektus.

  Pabėgėliai Lietuvoje

  Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti virš tūkstančio pabėgėlių, tačiau šalis iki šiol vangiai vykdo programos įgyvendinimą.

  Per vienerius šios programos įgyvendinimo metus priimti tik 184 žmonės. Norint pilnai įgyvendinti šią programą Lietuvai iki 2017 metų rugsėjo teks priimti 1105 žmonių iš Artimųjų Rytų.

  Nors Lietuva pabėgėlius priima jau beveik 20 metų, iki šiol šalyje prieglobsčio prašė nedaug asmenų, palyginus su pernykščiu Lietuvos įsipareigojimu Europos Sąjungai.

  Iki šiol daugiausiai į šalį atvykdavo imigrantai iš Čečėnijos, Rusijos ar Ukrainos. Tuo metu pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą Lietuva priima žmones iš Artimųjų Rytų šalių — daugiausiai Sirijos ir Irako.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabėgėlių likimas Lietuvoje
  Naujas ministras siūlo naują pabėgėlių priėmimo tvarką
  Pabėgėliai tebežūva: daugiau nei 4 tūkst nuskendo Viduržemio jūroje
  Žilinskas: prašymai dėl pabėgėlio statuso nagrinėjami pakankamai greitai
  Tegai:
  pabėgėliai, Linas Kukuraitis, Eimutis Misiūnas, Rukla, Lietuva

  Svarbiausios temos