16:02 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)
  50

  Šiemet muitinės kriminalistai jau sulaikė keturis vilkikus su 100 tonų nelegalaus kuro iš Lenkijos

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Muitinės laboratorija patvirtino, jog vasario pradžioje sulaikytas antikorozinio skysčio krovinys iš Lenkijos yra ne kas kita, kaip dyzelinis kuras, praneša Lietuvos muitinė.

  Tai jau ketvirtas šiemet MKT pareigūnų sulaikytas iš Lenkijos įvažiavęs vilkikas su nelegaliu dyzelinu — sausį muitinės kriminalistai sulaikė tris vilkikus, autocisternose tariamai vežusius 75 tonas tepalinės alyvos.

  Vietoj antikorozinio skysčio — apie 30 tonų dyzelino

  MKT ir Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai iš Lenkijos įvažiavusį vilkiką "Scania" sulaikė vasario 3 dienos pavakarę Kauno apylinkėse kelyje Via Baltica.

  Automašinos vairuotojas, Lietuvos pilietis, muitininkams pateikė dokumentus, liudijančius, kad esą per Lietuvą tranzitu į Estiją gabenamas antikorozinis skystis. Tačiau patikrinę automobilį, muitininkai įtarė, kad dokumentuose galimai nurodytas neteisingas prekės kodas, ir mėginama vežti akcizinę prekę — dyzelinį kurą.

  Tad automobilis su 26,4 tonos kroviniu buvo sulaikytas, paimti gabento skysčio mėginiai, kad būtų galima tiksliai identifikuoti gabenamas prekes.

  Šiomis dienomis gauta Muitinės laboratorijos išvada — iš tikrųjų šiuo vilkiku buvo gabenamas naftos produktas, kurio daugiau kaip 70% sudaro gazolis (dyzelinas).

  Preliminariais duomenimis, šio neteisėtai įvežto dyzelinio kuro vertė — apie 26,5 tūkstančio eurų.

  Vilkikų su kontrabanda karavanas

  Panašų tik kur kas didesnį nelegalaus kuro kiekį MKT pareigūnai ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu sulaikė ir 2017 metų sausio 18 dieną.

  Tądien buvo sulaikytas visas "karavanas" — trys vilkikai su autocisternose vežę 75 tonas lenkiško dyzelino, prisidengę dokumentais, jog tariamai gabena tepalinę alyvą. Preliminari sulaikyto kuro vertė — apie 74 tūkstančius eurų.

  Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Ne paslaptis, kad iš Lenkijos į Lietuvą, prisidengus įvairių kitų prekių dokumentais ir šitaip mėginant išvengti mokesčių, nuolat dideliais kiekiais įvežami nelegalaus kuro kroviniai.

  Ne vienas Lietuvos vairuotojas skundžiasi turėjęs problemų su automobilio varikliu po to, kai, susigundęs mažesne kaina, įsipylė tokių neaiškios kilmės ir kokybės degalų.

  2015 metų pabaigoje MKT pareigūnai Kaune, Domeikavos rajone veikusioje degalinėje, aptiko slaptą požeminę 50 tonų talpos kuro cisterną su dviem tonomis nelegalaus kuro.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)

  Dar šia tema

  Baltarusis skubėjo pas sergančią žmoną su didele cigarečių kontrabanda
  Cigaretes gabenančiam kontrabandininkui prisidengti vaikais nepavyko
  Muitinė paskelbė 2016 metų juokingiausių slėptuvių penketuką
  Tegai:
  nelegalus kuras, vilkikas, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lenkija

  Svarbiausios temos