23:37 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Sostinės savivaldybė nustatys zonas, kuriose bus galima nagrinėti tolimesnes krematoriumo statybos galimybes

  VILNIUS, vasario 24 - Sputnik. Sostinės Taryba pradėjo svarstyti penkias galimas krematoriumo statybos zonas Vilniuje, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Siūloma, kad verslininkai, norėsiantys ateityje Vilniuje statyti krematoriumą, pirmiausiai atliktų poveikio aplinkai vertinimą, taip pat pateiktų projektinius pasiūlymus, informuotų gyventojus, ir tik po to būtų priimamas atitinkamas sprendimas dėl krematoriumo statybų vienoje ar kitoje zonoje. Kol kas Tarybos nariai svarsto tik galimų zonų klausimą.

  Схема возможных зон для строительства крематория в Вильнюсе
  Krematoriumo statybos Vilniuje galimu zonų schemos dalis

  Su galimu zonų schema galima susipažinti čia.

  Remigijus Šimašius atidaro Rusų gatvės lentelę, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Лиопец

  Atsižvelgus į apklausų metu gyventojų ir ekspertų išsakytas nuomones, krematoriumą svarstoma statyti tose miesto zonose, kuriose nėra numatyta gyvenamųjų pastatų plėtra — netoli Rasų kapinių, Gariūnų turgavietės, pramoninėse zonose greta Jučionių gatvės, Kirtimų ir Lentvario gatvių, taip pat greta tarptautinio Vilniaus oro uosto tarp Eišiškių plento bei Dariaus ir Girėno gatvių.

  Visos svarstomos zonos yra verslo, gamybos ar pramonės teritorijose.

  Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovas Mindaugas Pakalnis pažymėjo, kad savivaldybė tik nustatys zonas, kuriose bus galima nagrinėti tolimesnes krematoriumo statybos galimybes.

  "Iš 11 teritorijų yra atrinktos penkios, kurios nutolusios nuo gyvenamųjų kvartalų daugiau nei 200 metrų, taip pat teritorijos, kuriose miesto bendrajame plane nenumatyta gyvenamųjų teritorijų plėtra. Šios teritorijos buvo pateiktos svarstyti miestiečiams, visi galėjo teikti pasiūlymus", — sakė Pakalnis.

  Vilniaus miesto savivaldybei visuomet svarbi vilniečių nuomonė dėl galimų krematoriumo statybų sostinėje, todėl prieš svarstant galimas zonas, buvo surengtos gyventojų ir ekspertų apklausos.

  Pernai gruodį Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į 18 įvairiausių sričių ekspertų dėl galimų krematoriumo statybos zonų Vilniuje. Apklausoje dalyvavę ekspertai geriausiai įvertino teritorijas prie Liepkalnio gatvės (žemiau oro uosto teritorijos), Kirtimuose prie Eišiškių plento bei prie Liepkalnio gatvės ir Minsko plento. 

  Pernai vasarį buvo atlikta reprezentatyvi vilniečių apklausa telefonu, kurios metu buvo teirautasi, ar jų manymu Vilniuje reikalingas krematoriumas.

  Apklausoje dalyvavo apie tūkstantį gyventojų. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad daugiau nei 74% apklaustųjų norėtų, kad mieste būtų pastatytas krematoriumas, o tinkamiausia vieta jų nuomone būtų miesto pakraščiai, esantys toliau nuo gyvenamųjų rajonų.

  Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami tik Kėdainių krematoriume.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kaip atrodys paminklas Jonui Basanavičiui
  Vilniuje rasti galimai 1863–1864 metų sukilimo dalyvių kūnai
  Tegai:
  krematoriumas, Vilnius

  Svarbiausios temos