20:25 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Tyrime įvardinto neteisėto atlygio už prekybą poveikiu suma viršiją 9,5 tūkstančio eurų

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kuriame nusikaltimo padarymu įtariama Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė, praneša STT.

  Tyrime įvardinto neteisėto atlygio už prekybą poveikiu suma viršija 250 minimalių gyvenimo lygių (9 500 eurų).

  Ikiteisminį tyrimą prokurorės atžvilgiu pradėjo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

  Ketvirtadienį prokurorė buvo sulaikyta, o Vilniaus apygardos prokuratūroje, be to,  Aliukonienės gyvenamojoje vietoje bei kitose vietose teisėsaugos pareigūnai atliko kratas.

  Taip pat ketvirtadienį generalinio prokuroro sprendimu buvo pradėtas ir tarnybinis patikrinimas. Prokurorė nušalinta nuo pareigų. Aliukonienei pateikti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu. Po apklausos prokurorė buvo paleista, nes suėmimui nebuvo pagrindo.

  2016 metais teismai išnagrinėjo 21 STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtą bylą. 32 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.

  Dar šia tema

  Skandalingi Lietuvos politikai
  Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo
  Tegai:
  prokuroras, prekyba poveikiu, Rita Aliukonienė

  Svarbiausios temos