19:11 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Patikrinti savo raštingumą panoro daug ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenančių lietuvių; geriausiai parašę diktantą pirmajame ture galės dalyvauti antrajame Nacionalinio diktanto ture

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Šiais metais rašyti Nacionalinį diktantą užsiregistravo 300 mokyklų, 20 tūkstančių mokinių, per 10 lietuviškų mokyklų užsienyje, taip pat daugiau kaip 70 įmonių ir įstaigų, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  10-ąjį Nacionalinį diktantą ketvirtąjį kartą rašė per 40 Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojų. Ministerija yra šio renginio partnerė ir dalyvauja įmonių bei įstaigų kategorijoje "Lietuvos įmonės — už pagarbą lietuvių kalbai".

  Vasario 24 dieną kartu su lietuviais diktantą rašė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokiniai.

  Užsienio lietuvių bendruomenėms Rusijoje, Baltarusijoje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo suteikta galimybė diktantą rašyti ne tiesioginės transliacijos metu, o joms patogiu laiku šeštadienį, vasario 25 dieną.

  Šiemet, kaip ir pernai, diktanto finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Geriausiai parašę diktantą pirmajame ture dalyvaus antrajame Nacionalinio diktanto ture.

  Švietimo ir mokslo ministerija yra įsteigusi prizus raštingiausiems šalies mokiniams, o aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai mokyklos bendruomenei skirs prizą — kelionę. Taip pat ministerija apdovanos penkis mažiausiai klaidų diktante padariusius mokinius, kurie mokosi užsienyje, pakviesdama juos į Lietuvą dalyvauti savaitę truksiančioje edukacinėje programoje.

  Dar šia tema

  Krašto apsaugos ministerija ieško geriausio Lietuvos kariuomenės žinovo
  Tegai:
  raštingumas, Nacionalinis diktantas, Lietuva

  Svarbiausios temos