02:14 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  285

  Vilkike rastus narkotikus kontrabandininkai planavo per Lietuvą nugabenti į Rusijos teritoriją; už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų jiems dabar gresia iki 15 metų nelaisvės

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai iš apyvartos eliminavo milijoninės vertės hašišo siuntą, praneša Policijos departamentas.

  Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistai, atlikę ilgą ir kruopštų tyrimą bei gavę duomenų, jog per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gali būti gabenamas labai didelis kiekis narkotinių ar psichotropinių medžiagų, pasitelkę Kauno teritorinės muitinės pareigūnus, vasario 22 dieną surengė operaciją, kurios metu buvo sulaikytas vilkikas, gabenęs per 300 kilogramų kvaišalų, įtariama, hašišo.

  Toks didžiulis iš neteisėtos apyvartos eliminuotų narkotinių medžiagų kiekis Šiaulių apskrities policijos istorijoje — pirmasis. Tai — didžiausia šiemet Lietuvoje sulaikyta galimai hašišo kontrabanda. Jos vertė, priklausomai nuo to, kokios kainos — mažmeninės ar didmeninės, gali siekti net iki trijų milijonų eurų.

  Vienai tarptautiniais pervežimais užsiimančiai Šiaulių įmonei priklausantis vilkikas "Man" buvo sustabdytas Kalvarijos pasienio poste. Juo buvo vežama tuščia plastikinė tara.

  Transporto priemonę nutarta patikrinti rentgenu, kuris parodė, kad vilkiko dugne gali būti sumontuota labai gerai užmaskuota slėptuvė. Jai atverti prireikė ugniagesių-gelbėtojų įrangos.

  Iš vilkiko dugne įmontuotų sijų pareigūnai pradėjo traukti į briketus supakuotus kvaišalus. Briketų svoris siekė nuo pusantro iki trijų kilogramų.

  Turimais duomenimis, vilkike rasti narkotikai nebuvo skirti Lietuvos rinkai. Jie iš vienos Europos valstybės turėjo patekti į Rusijos Federacijos teritoriją.

  Vilkiką vairavęs 56 metų Joniškio rajono gyventojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

  Tą pačią dieną čia atsidūrė ir kontrabandos organizavimu įtariami tarptautiniais pervežimais užsiimančios Šiaulių įmonės direktorius ir 45 metų teisėsaugai gerai žinomas šiaulietis. Pastarųjų dviejų gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos, per kurias pas abu rasta nelegaliai laikomų šovinių, o pas vieną — ir nelegaliai laikomas šaunamasis ginklas.

  Visiems sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, siekiant jas platinti, ir jų kontrabandos.

  Įtariamieji sulaikyti vienam mėnesiui. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų jems gresia nuo 10 iki 15 metų laisvės atėmimo.

  Dar šia tema

  Lietuvos muitinės muziejus: kontrabandos istorija
  Teismas leido suimti internetu narkotikus siuntinėjusį jaunuolį
  Muitinė primena: už narkotikų pirkimą gresia 10 metų kalėjimo
  Stop narkotikams: Vilniuje sulaikyti narkotikų platintojai
  Tegai:
  narkotinės ar psichotropinės medžiagos, hašišas, policija, Lietuva

  Svarbiausios temos