18:17 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Amerikos laikraštis "The Washington Post" rašo, kad Europos transgenderių teisių gynėjai be reikalo kaltina Trampą tuo metu, kai Europoje taip pat yra daug su šia sritimi susijusių problemų

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Europos šalys dažnai kaltina JAV prezidentą Donald Trump (Donaldą Trampą) LGBT bendruomenės teisių pažeidimu, tačiau Europos įstatymai šiuo atžvilgiu mažiau liberalūs, nei Amerikos, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į laikraštį "The Washington Post".

  LGBT eitynės Vilniuje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Žmogaus teisių gynėjai, tarp jų ir europiečiai, pasipiktino Trampo sprendimu uždrausti transgenderiams naudotis tualetu pagal tą lytį, kuriai žmogus save priskiria. Tačiau "The Washington Post" rašo, kad europiečiai nepastebi transgenderių teisių pažeidimų savo šalyse. Daugelyje Europos šalių transgederiai negali atlikti lyties keitimo operacijos, iš pradžių neperėję sterilizacijos procedūros.

  Ši operacija nėra privaloma, ir ją atlieka ne visi, tačiau gyvenimas su nesutvarkytais dokumentais kupinas sunkumų. Be to, kai kurios Europos šalys įpareigoja transgenderius prieš naujų dokumentų paruošimą gauti "lyties tapatumo sutrikimo" diagnozę — tai būklė, kurią iki praeitų metų Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija laikė psichine liga.

  Šios taisyklės galioja 17 Europos valstybėse, iš kurių vienuolika yra Europos Sąjungos narės: Belgija, Suomija, Latvija, Lietuva, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Kroatija ir Graikija.  Tačiau situacija pamažu keičiasi. Pernai Prancūzija, paskui Norvegija ir Airija, atsisakė privalomos transgenderių sterilizacijos.

  Švedija žengė dar toliau ir pažadėjo kompensaciją tiems, kas atliko sterilizaciją iki 2013 metų, kuomet įstatymas dar galiojo. Tačiau senojo įstatymo šalininkai nepasiduoda ir tikina, kad sterilizacijos reikalavimas yra privalomas, siekiant įsitikinti transgenderių ketinimų rimtumu.

  Dar šia tema

  Filmas "Nuo Lietuvos nepabėgsi" laukia žiūrovų internete
  LGBT bendruomenė moko policininkus būti tolerantiškais
  Trečiasis gėjų paradas vyko "sklandžiai ir ramiai"
  LGBT vaivorykštė nudažė dangų virš Vilniaus senamiesčio
  Tegai:
  LGBT, seksualinės mažumos, transgenderiai, Washington Post

  Svarbiausios temos