18:05 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Kaune aptiktos šešios nugaišusios gulbės, kurioms nustatytas paukščių gripo virusas H5N8

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Šešioms gulbėms nebylėms patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N8, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Tokio tipo virusas Lietuvos istorijoje nustatytas pirmą kartą.

  Nugaišusios gulbės rastos Kaune, Nemuno upėje. Apie pastebėtą leisgyvę gulbę Nemuno pakrantėje pranešė ten vaikščiojęs pilietis. Šioje vietovėje gausiai būriuojasi vandens paukščiai, gyventojai lesina gulbes. Veterinarijos specialistams atvykus į nurodytą vietą, šalia kritusios gulbės rastos dar penkių gulbių gaišenos. 

  Grėsmė, kad atšilus orams virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais, labai didelė, todėl VMVT tiria visus rastus nugaišusius vandens paukščius. Atlikus tyrimus, visiems šešioms į laboratoriją pristatytiems paukščiams patvirtintas paukščių gripas.

  Paukščių gripo atvejai jau kurį laiką užregistruojami aplinkinėse Europos Sąjungos valstybėse tiek laukiniuose vandens paukščiuose, tiek naminių paukščių laikymo vietose, kuriose dėl šios ligos jau sunaikinta apie 7,5 milijono paukščių.

  Vakar Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija pranešimų apie gyvūnų ligas sistema oficialiai pranešė apie trims gulbėms nebylėms nustatytą paukščių gripo virusą H5N8 Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija).

  Specialistai pabrėžia, kad paukščių gripo virusas H5N8 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

  VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 dienos mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigalioja tam tikri draudimai, tai yra nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pavyzdžiui, lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

  Paukščių laikytojai privalo: nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti, laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų, apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.

  "Labai svarbu, kad patys paukščių laikytojai suprastų artėjančią grėsmę. Labai patogeniškas paukščių gripas H5N8 jau Lietuvoje, ir tikėtina, kad tai nebus vienintelis atvejis. Dėl didelės paukščių koncentracijos Nemune ties Kaunu, virusas gali plisti ir toliau", — pasakė VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

  Anot Masiulio, labai svarbu apsaugoti naminių paukščių ūkius, nes virusui patekus į paukščių laikymo vietas, ekonominiai nuostoliai bus didžiuliai. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą.

  Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti teritoriniam VMVT padaliniui arba visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.

  Dar šia tema

  Afrikinis kiaulių maras plinta: užregistruoti 18 užsikrėtusių šernų
  Nuo afrikinio kiaulių maro nugaišo dar 16 laukinių šernų
  ES skyrė 165 mln eurų paramą kovai su gyvūnų ir augalų ligomis
  Tegai:
  gulbė, H5N8 virusas, paukščių gripas, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos