10:47 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (168)
  94

  Prancūzija yra tarp populiariausių šalių, į kurias pagal mainų programas vyksta Lietuvos studentai

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Nuo 2007 metų dalines studijas Prancūzijoje pasirinko daugiau nei 1500 studentų iš Lietuvos, praneša Švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

  Prancūzai taip pat noriai renkasi dalines studijas Lietuvoje: kas dešimtas Erasmus+ programos studentas į Lietuvą atvyksta iš Prancūzijos.

  Šiuo metu į Lietuvą dalinių studijų yra atvykę 302 Prancūzijos piliečiai.

  Bendradarbiavimas mokslo srityje

  Nuo 2003 metų įgyvendinama Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programa "Žiliberas", kuri remia šalių mokslo institucijų bendrus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Pagal programą finansavimą gavo 75 bendri Lietuvos — Prancūzijos mokslinių tyrimų projektai.

  Taip pat abejų šalių mokslininkai įgyvendina dar 122 bendrus projektus naudodamiesi programos Horizontas 2020 teikiamomis galimybėmis.

  Kalbų mokymasis

  Švietimo ir mokslo ministerija bei Prancūzų institutas Lietuvoje įgyvendina projektą EMILE-klasė — integruotą kalbos mokymą su kitu dalyku.

  Šiuo metu 950 mokinių iš 20 mokyklų Lietuvoje per istorijos, geografijos ar gamtos mokslų pamokas kalba prancūziškai. Prancūzų kalba Lietuvos mokyklose populiarėja ir kaip antroji užsienio kalba.

  Didžioji dalis Lietuvos universitetų suteikia galimybę studentams mokytis prancūzų kalbos, siūlo atskirus kursus ir programas prancūzų kalba.

  Šiemet pradėjo veikti Lietuvos frankofonams skirta platforma IFprofs — virtuali prancūzakalbių švietimo profesionalų bendruomenė.

  Paryžiaus nacionaliniame rytų kalbų ir civilizacijų institute galima mokytis pagal pilną lietuvių kalbos programą ir įgyti lietuvių kalbos diplomą. Prancūzijos lituanistikos (baltistikos) centrai palaiko glaudžius ryšius su mokslo ir studijų institucijomis Lietuvoje.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (168)

  Dar šia tema

  Startuoliai džiaugiasi: Vilniuje atidarytas "Vilnius Tech Park"
  Psichologai įvardijo geriausią būdą išlaikyti egzaminą universitete
  Grybauskaitė: Lietuvai verta pasinaudoti Suomijos mokslo reforma
  Tegai:
  Erasmus, studentai, švietimas, mokslas, Prancūzija, Lietuva

  Svarbiausios temos