10:33 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  131

  Kaune bus sukurtos 10 mobilių komandų iš profesionalų ir savanorių, kurių nariai teiks socialinės globos ir slaugos paslaugas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Apie šimtas įvairaus amžiaus Kauno gyventojų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, sulauks profesionalios ir visapusiškos pagalbos neišeidami iš namų, nes mieste darbą pradeda mobilios komandos, teiksiančios socialinę globą ir slaugą vaikams, darbingo amžiaus žmonėms bei senjorams, pranešė Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, psichologai ir sveikatos priežiūros specialistai — slaugytojai, jų padėjėjai bei kineziterapeutai. Visi šie aukštos kompetencijos profesionalai kartu su savanoriais ir bendruomenės nariais suformuos 10 mobilių komandų.

  Pagrindinis projekto tikslas — teikti integralią pagalbą (socialinę globą ir slaugą) namuose senyviems žmonėms, darbingo amžiaus asmenims ir vaikams su negalia, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Numatoma, kad projektas palies apie 60 senjorų ir po 20 darbingo amžiaus gyventojų bei vaikų.

  Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų už globos institucijų pertvarką >>

  Tuo pačiu bus teikiama konsultacinė pagalba jų šeimų nariams. Tokiais kompleksiniais veiksmais siekiama sudaryti sąlygas kauniečiams, kuriems reikalinga nuolatinė slauga, pilnavertiškai gyventi tiek namuose, tiek ir bendruomenėje.

  Kaip gauti naują pagalbą

  Kauno miesto gyventojai, pageidaujantys gauti integralios pagalbos paslaugas, ar vienas iš suaugusių šeimos narių, globėjas, rūpintojas dėl šių paslaugų skyrimo turėtų kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrių (Nemuno gatvė 29, 9 kabinetas).

  Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8-37) 20 70 68.

  Interesantai turi pateikti prašymą paslaugoms gauti, asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopiją, pensininko ar neįgaliojo pažymėjimo kopiją, šeimos gydytojo medicinos dokumentų išrašą (F 0271a forma), neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotos pažymos dėl specialiųjų nuolatines slaugos (SPS-1 forma) poreikių nustatymo kopiją.

  Dar šia tema

  Vilniaus uždavinys — neįgaliųjų integracija į visuomenę
  Kaunas įgis vertingą turtą — požeminę aikštelę pačiame miesto centre
  Kaunas kovos su netaisyklingu automobilių parkavimu
  Kaunas pasidalino gerumu
  Tegai:
  globa, socialinė pagalba, pagalba, senjorai, neįgalieji, vaikai, Kaunas

  Svarbiausios temos