03:59 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Kapas, archyvinė nuotrauka

  Vis mažiau šansų korupcijai skirstant apleistas kapavietes

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2010

  Nuo šiol kapaviečių būklę vertins ir priims sprendimą dėl jų apleistumo ne vienas įgaliotas asmuo, o savivaldybės sudaryta speciali komisija, kuri ne mažiau kaip dvejus metus turės stebėti, ar kapavietė yra tvarkoma

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Siekdama užkirsti kelią korupcijai skirstant apleistas kapavietes Vyriausybė patikslino kapaviečių priežiūros tvarką ir pakeitė Kapinių tvarkymo taisykles, praneša Aplinkos ministerija.

  Dabar Kapinių tvarkymo taisyklės aiškiai reglamentuoja kapaviečių pripažinimą neprižiūrimomis ir teisės jas prižiūrėti suteikimą.

  Iki šiol savivaldybės sprendimą paskelbti kapavietę neprižiūrima dažniausiai priimdavo jos įgaliotas vienas asmuo. Be to, nebuvo aiškių kriterijų nustatyti, ar kapavietė yra tvarkoma.

  Pakeistosios Kapinių tvarkymo taisyklės apibrėžia neprižiūrimos kapavietės sąvoką. Tai kapavietė, kuri netvarkyta ne trumpiau kaip dvejus metus ir nustatyta tvarka pripažinta neprižiūrima. 

  Atsižvelgusi į Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktą antikorupcinio vertinimo išvadą, Vyriausybė nutarė, kad apie kapavietės būklę spręs savivaldybės sudaryta speciali komisija, kuri dvejus metus turi stebėti, ar kapavietė yra tvarkoma.

  Ši komisija ir priims sprendimus dėl neprižiūrimos kapavietės statuso suteikimo ir dėl kapavietės (kapo) identifikavimo. Savivaldybės interneto svetainėje turi būti skelbiami duomenys apie galbūt neprižiūrimas ir jau pripažintas neprižiūrimomis kapavietes.

  Jeigu kapavietė nėra tvarkoma, jos priežiūra ir teisė joje laidoti atitenka kitiems asmenims.

  Dar šia tema

  Pagerbti atspariausi korupcijai policijos pareigūnai
  Senosios žydų kapinės bus saugomos valstybės
  Tegai:
  kapavietė, korupcija, Lietuva

  Svarbiausios temos