15:57 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Ugniagesiai gelbėtojai parengė du prevencinius trumpametražius vaizdo klipus apie pavojų ant ledo

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet parengė du prevencinius trumpametražius vaizdo klipus apie pavojų ant ledo, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Klipuose ugniagesiai gelbėtojai pateikia patarimų, kaip saugiai elgtis ant užšalusių vandens telkinių.

  Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko Evaldo Tamašausko, Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau ne vienerius metus bendradarbiauja siekdami sumažinti žuvusiųjų skaičių.

  "Abiejų institucijų tikslas buvo parengti lankstinukus ir kitą vaizdinę medžiagą apie pavojus prie vandens telkinių vasaros ir žiemos metu", — sakė Tamašauskas. Tamašausko teigimu, jau pernai buvo sukurti keli filmukai, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių vasarą. Na, o šiemet vienas iš sukurtų filmukų skirtas vaikų saugumui ant ledo, o kitas — įspėti žvejus.

  Tamašausko manymu, šiuolaikinėje visuomenėje jau neužtenka tradicinių informacijos sklaidos priemonių.

  "Visuomenei informuoti ir ją apsaugoti nuo nelaimių būtina naudotis socialiniais tinklais, per kuriuos greitai ištransliuojama vizuali informacija, kuri gali turėti stipresnį ir ilgalaikį poveikį gyventojams, kelti jų sąmoningumą. Vis dažniau ugniagesiams tenka vykti į nelaimių vietas, apie kurias praneša žmonės, be to, ne vienas jų sudrausmina ant ledo žaidžiančius vaikus", — sakė Tamašauskas.

  Be to, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai visus metus dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose moksleiviams ir suaugusiesiems.

  Jų metu demonstruojami praktiniai gelbėjimo darbai, aiškinama, kaip saugiai elgtis prie vandens.

  Ugniagesiai gelbėtojai, turintys daug praktinės patirties, pasakoja, kokios skaudžios pasekmės laukia žmonių, kurie neatsargiai elgiasi prie vandens telkinių.

  Dar šia tema

  Gelbėtojai rengė vaikams pamokas, kaip saugiai elgtis ant ledo
  Ant Kuršių marių ledo įlūžo 9 žvejai
  Žvejai, ant ledo laikykitės saugumo reikalavimų
  Tegai:
  pavojus ant ledo, ant ledo, vaizdo klipas, gelbėtojai, Lietuva

  Svarbiausios temos