11:43 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  25

  Užsieniečių registracijos centre Pabradėje kilo tarptautinis konfliktas — gruzinai nenorėjo tvarkyti bendro naudojimo patalpų, o vietnamiečiai juos primygtinai ragino laikytis tvarkos

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje pasieniečiams teko raminti susikivirčijusius Gruzijos ir Vietnamo piliečius. Besiaiškinant santykius vienam gruzinui praskelta galva, o vietnamiečiui sumušta nosis, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Incidentas įvyko penktadienį URC Pabradėje, sulaikytų neteisėtų migrantų bendrabutyje. Pagal nustatytą tvarką bendro naudojimo patalpas čia pagal grafiką tvarkyti turi patys gyventojai. Jiems privalu pasirūpinti švara koridoriuje, virtuvėje, sanitariniuose mazguose.

  Penktadienį tai daryti priklausė porai Gruzijos piliečių. Šie nepanoro tvarkytis ir bandė pareigas priverstinai permesti ten pat gyvenantiems Vietnamo piliečiams. Šie gruzinus ragino laikytis nustatytos tvarkos ir sutvarkyti patalpas.

  Žodis po žodžio įsiplieskė konfliktas. Į jį sugužėjo daugiau abiejų konfliktavusių pusių tautiečių. Kilusį tarptautinį susistumdymą išsklaidė atskubėję pasieniečiai. Vietnamiečiai spėjo vienam gruzinui praskelti galvą, gruzinai vienam vietnamiečiui sumušė nosį.

  VSAT pareigūnai į URC iškvietė greitąją medicinos pagalbą, tačiau į gydymo įstaigą nukentėjusiųjų vežti neprireikė.

  Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

  Šiuo metu URC yra apgyvendintas 101 prieglobsčio prašytojas ir neteisėtas migrantas. Daugiausiai tarp jų yra Rusijos piliečių — 26, kurių didžioji dauguma yra čečėnų tautybės. Centre taip pat yra 13 Vietnamo piliečių, po aštuonis armėnus ir gruzinus, taip pat kitų valstybių piliečių.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabėgėlių likimas Lietuvoje
  Tegai:
  konfliktas, neteisėti migrantai, Užsieniečių registracijos centras (URC), Pabradė

  Svarbiausios temos