17:53 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Lietuvos ornitologų draugijos savanoriai šalia Klaipėdos universiteto iškėlė pusantro šimto naujų namų čiurliams, kuriems perėjimo vietų miestuose vis mažėja

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Savaitgalį didelis būrys Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) savanorių, Ventės rago žiedavimo stoties darbuotojų, Klaipėdos universiteto (KU) studentų, darbuotojų su šeimomis ir draugais, miesto moksleivių ir Europos skautų susirinko pasitikti sugrįžtančių paukščių, praneša LOD.

  Belaukiant visų dalyvių, universiteto aikštėje buvo nupieštas paukščių takas, kuris bent jau iki pirmo lietaus džiugins studentus ir darbuotojus.

  В Клайпеде появилось 150 новых скворечников
  Akcijos dalyviai piešia paukščių taką

  Visi dalyviai prisidėjo nešant ir puošiant 150  inkilų. Inkilus pagamino Western Union Lietuva darbuotojai, kurie perdavė juos LOD, o draugija juos parengė kabinimui.

  В Клайпеде появилось 150 новых скворечников
  Nauji inkilai juodiesiems čiurliams

  Ornitologai tikisi, kad inkilai taps naujais namais čiurliams, kuriems perėjimo vietų miestuose vis mažėja, tačiau laukia ir kitų paukščių.

  В Клайпеде появилось 150 новых скворечников
  Paukščių takas

  "Stebėsime, kas užims inkilus ir pildysime sudarytą inkilų bazę (kiekvieno inkilo vietos koordinatės suvestos į duomenų bazę), žieduosime išsiritusius jauniklius ir džiaugsimės kiekviena nauja giesme universiteto teritorijoje", — sako akcijos dalyviai.

  Trims komandoms su pagalbininkais ir kopėčiomis pasklidus po teritoriją, medžiai ir pasirinktas KU pastatas greitai buvo nukabinėti inkilais.

  В Клайпеде появилось 150 новых скворечников
  Inkilai ant pastato jau laukia naujų šeimininkų

  Šalia pastato esantis gyvenamasis rajonas jau keletą metų yra intensyviai renovuojamas. Praėjusią vasarą, tikrinant planuojamus ir jau pradėtus renovuoti daugiabučius, teko stebėti po apsauginiu statybiniu tinklu skraidančius čiurlius, kurie bandė pasiekti savo senąsias perimvietes.

  Tad buvo pasirinkta čiurliams tinkama ir jų mėgstama vieta, kurioje tinkamų perimviečių per paskutinius keletą metų smarkiai sumažėjo.

  Žinoma, čiurliai gali pasirinkti ir medžiuose iškeltus naujus inkilus, nes teritorija yra atvira, rami ir daugelis inkilų lengvai pasiekiami.

  Dar šia tema

  Medžio skulptoriai Kaziuko mugės svečiams padės pajusti "Vilniaus dvasią"
  Kaziuko mugėje vaikų laukia "Ornitologų namelis"
  Tegai:
  juodieji čiurliai, inkilas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), Klaipėda

  Svarbiausios temos