09:48 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  170

  Šią savaitę sostinės savivaldybė pradės tvarkyti Sapiegų dvaro parką, po rekonstrukcijos vilniečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis tvarkingais pėsčiųjų takais

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pasidalino informacija, kad jau šią savaitę pradeda tvarkyti Sapiegų dvaro parką Antakalnyje, kuriame visai neseniai įsikūrė technologijų miestelis "Vilnius Tech Park".

  Jau šią savaitę bus pašalinti netvarkingi želdiniai, miestiečių pasivaikščiojimams atsivers parko pėsčiųjų takai.
  Savivaldybė žada, kad Sapiegų dvaro parke nebeliks džiūstančių, ligų ir kenkėjų pažeistų, avarinių medžių, kurie kelia pavojų parko lankytojams ir saugomiems kultūros paveldo objektams. 

  Парк Сапегов в Вильнюсе
  Pirmame parko rekonstrukcijos etape bus pjaunama 17 avaringiausių medžių

  Prieš dvejus metus, atlikus detalią parko želdinių inventorizaciją, kirtimui buvo atrinkti 29 medžiai.

  Pirmame parko rekonstrukcijos etape bus pjaunama 17 avaringiausių medžių, vėliau 2018 metais — likusieji.  Medžiams sulapojus bus nugenėtos senųjų parko medžių sausos šakos.

  Savivaldybė Sapiegų parko sutvarkymui ir pritaikymui lankymui yra suplanavusi skirti daugiau kaip 600 tūkstančių eurų lėšų iš ES struktūrinių fondų ir miesto biudžeto.

  Iki 2020 metų numatyta sutvarkyti ne tik želdinius, parko takus, bet ir infrastruktūrą: įrengti apšvietimą, laistymo sistemą, fontaną, įsigyti suoliukų, šiukšliadėžių.

  Аллея в парке Сапегов в Вильнюсе
  dabar parko alėjos atrodo taip

  Savivaldybė siekia, kad barokinis Sapiegų rūmų, parko ir technologijų miestelio ansamblis taptų atvira, vilniečių lankoma erdve, kurioje bus patogu tiek mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį, tiek ieškantiems ramaus poilsio kampelio.

  Aštuoniuose Sapiegų parko teritorijos hektaruose gali laisvai  vaikščiuoti miesto gyventojai, važinėti dviratininkai bei mamoms su vežimėliais, vedžiotis augintinius.

  Dar šia tema

  Lietuviai pasisako už Vilniaus oro uosto kilimo tako rekonstrukciją
  Žalias kampelis miesto centre — prasidėjo Lukiškių aikštės rekonstrukcija
  Atnaujinta Vilniaus gatvė sujaudins miestiečius ir svečius
  Tegai:
  Sapiegų dvaras, Sapiegų rūmai, Sapiegai, parkas, rekonstrukcija, Vilniaus savivaldybė, Vilnius

  Svarbiausios temos