10:27 2019 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB74.5774
  Dariaus ir Girėno stadionas Kaune, archyvinė nuotrauka

  Kauno Dariaus ir Girėno stadionas turės šildomą dangą ir stogą virš tribunų

  © Фото: kaunas.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (210)
  6320

  Iki 2018 metų pabaigos Kaune planuojama užbaigti Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukciją, po kurios beveik du kartus padidės vietų skaičius, visos tribūnos bus uždengtos stogu, be to, bus įrengta aikštės šildymo sistema

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Didžiausiame šalyje Dariaus ir Girėno stadione po rekonstrukcijos futbolą bus galima žaisti ne tik vasarą — tai leis po aikšte įrengta vienintelė tokia Lietuvoje moderni šildymo sistema, praneša Kauno savivaldybė.

  "Kuo greičiau turėti modernų stadioną yra ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos reikalas. Šildoma danga viso projektu mastu nekainuos daug, bet nauda bus akivaizdi", — teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. 

  Tarptautiniuose futbolo kuluaruose puse lūpų kalbama, kad netrukus bus sugriežtinti reikalavimai stadionams, o tai reikš, kad į ketvirtą kategoriją pretenduoti galės tik šildomą dangą turinčios sporto bazės. Specialistų skaičiavimais, dangos šildymo įrengimas kainuos apie 150-180 tūkstančių eurų.

  Pakvietė rinktinę

  Planuojama, kad balandį užbaigus stadiono rekonstrukcijos projektą, o per gegužę atlikus ekspertizę, birželį Kauno miesto savivaldybė skelbs viešųjų pirkimų konkursą, kurio metu bus išrinkta rekonstrukcijos darbus atliksianti statybinė kompanija.

  Tokios apimties konkursai paprastai trunka apie 3-4 mėnesius, todėl Lietuvos futbolo federacijai buvo pasiūlyta galimybė prieš pat rekonstrukcijos pradžią Dariaus ir Girėno stadione surengti Lietuvos futbolo rinktinės mačus su Škotija (rugsėjo 1 dieną) ir Anglija (spalio 8 dieną). Jei federacija priimtų šį pasiūlymą, stadiono rekonstrukcija prasidėtų iškart po rungtynių su Anglija.

  Jei neiškils nenumatytų trikdžių, šių metų spalį pradėta stadiono rekonstrukcija bus užbaigta per metus, iki 2018 metų pabaigos. Preliminariais skaičiavimais, visi darbai atsieis 12-14 milijonų eurų. Tiksli kaina paaiškės po statybos darbų konkurso.

  План реконструкции стадиона в Каунасе
  Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

  Sprendimai dėl eismo

  Stadiono rekonstrukcijai besiruošianti Kauno miesto savivaldybė šių metų pradžioje paskelbė apie sprendimą renginių stadione metu riboti eismą aplinkinėse gatvėse.

  Kaunas ketina eiti daugelio vakarų šalių miestų pramintu taku, kuomet žiūrovai į renginius stadionuose atvežami ir po renginių išvežami specialiu viešuoju transportu. Specialistai šiuo metu atlieka transporto srautų tyrimus. Analizės išvadas ir siūlomus konkrečius sprendimus planuojama pristatyti artimiausiu metu.

  Po rekonstrukcijos Dariaus ir Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkstančių padidės iki 15 tūkstančių.

  Techniniame projekte numatyta, kad absoliučiai visos tribūnos bus uždengtos stogu. Išskirtinis projektuotojų sprendimas — iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (210)

  Dar šia tema

  Kauno biudžetas siekia rekordinę sumą — beveik 300 mln eurų
  Naujas knygynas Kaune džiugina ne tik knygų, bet ir kavos mėgėjus
  Kaune įrengta pirmoji turbožiedinė sankryža
  Kaune atidaryta nauja autobusų stotis
  Tegai:
  rekonstrukcija, Kauno Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas

  Svarbiausios temos