10:25 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Vilniaus pakraštyje įsikūrusioje romų gyvenvietėje pagal teismo sprendimą turi būti likviduoti savavališki statiniai, kelis iš jų taboro gyventojai griauna savo jėgomis

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Šiuo metu Vilniaus romų taboro gyventojai patys baigia ardyti dar vieną savavališką statinį, kurį teismas įpareigojo nugriauti. 

  Nelegalūs čigonų statiniai Kirtimų tabore. Kadras iš archyvinės video medžiagos
  Кадры из архива Ромуальды Пошевецкой

  Apie 112 kvadratinių metrų ploto medinis pastatas Dariaus ir Girėno gatvėje turėjo būti nugriautas jau praėjusių metų vasarį, tačiau griovimo darbai buvo atidėti, nes jame gyveno žmonės.

  Kad jie būtų iškeldinti, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) teko kreiptis į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Šis ieškinį patenkino ir perdavė antstoliui vykdyti savavališko statinio griovimą.

  Antstolis praėjusią savaitę VTPSI informavo, kad statinys jau iš dalies nugriautas ir nėra tinkamas gyventi, o taboro gyventojai pasiryžę iki nustatytos datos jį išardyti visiškai. Toks gyventojų prašymas buvo patenkintas ir leista likviduoti savavališką statinį iki kovo 20 dienos.

  Жители цыганского табора своими силами разрушили нелегальную постройку
  Vilniaus romų taboro gyventojai patys išardė dar vieną savavališką statinį

  Toks atvejis, kai Vilniaus taboro gyventojai savo jėgomis pašalina savavališkos statybos padarinius, nėra pirmas. Pernai jie patys išardė du nelegalius statinius. 

  Nuo 2012 metų vykdant teismų sprendimus VTPSI pasamdyti rangovai sostinės pakraštyje įsikūrusioje romų gyvenvietėje nugriovė dešimt objektų, o keturis teismų sprendimus pašalinti savavališkos statybos padarinius įvykdė patys gyventojai. 

  Dar šia tema

  Policijos laimikis — narkomanai, taksistai bei taboro gyventojai
  Kelias į pražūtį: policija sulaikė iš taboro narkomanus vežusį taksistą
  Vilniuje bus paminėta Romų holokausto atminimo diena
  Tegai:
  nelegalūs statiniai, romų taboras, teismas, Vilnius

  Svarbiausios temos