13:46 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Kriminalistai iš neteisėtos apyvartos išėmė 11 tonų nesaugios pieno mišinių kūdikiams "Aptamil" produkcijos, paruoštos realizuoti Lietuvoje ir kitose ES šalyse

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniaus apskrities policijos pareigūnai rado ir paėmė didelį kiekį pieno mišinių kūdikiams "Aptamil", įtariama, suklastotų ir pavojingų sveikatai, praneša Policijos departamentas.

  Šių metų kovo 2 dieną sostinės Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, turėdami informaciją dėl neteisėto disponavimo galbūt falsifikuotais pieno mišiniais kūdikiams "Aptamil" ir bendradarbiaudami su tarptautinėmis institucijomis, atliko patikrinimą vienoje sostinės veikiančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje.

  Patikrinimo metu piliečiui T. T. priklausančioje įmonėje kriminalistai rado ir paėmė daugiau nei 18 tūkstančių pakuočių (11 tonų) pieno mišinių "Aptamil", kurie, įtariama, yra suklastoti ir pavojingi žmogaus sveikatai.

  Nelegali produkcija, kurios bendra vertė viršija 240 tūkstančių eurų, buvo paruošta realizuoti Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse, todėl potencialiai galėjo nukentėti tūkstančiai kūdikių.

  Pieno mišiniai neteisėtai paženklinti "Danone" įmonių grupei priklausančiu, vienu labiausiai pasaulyje atpažįstamu prekės ženklu "Aptamil", tačiau didžiausią nerimą kelia tai, kad į pakuotes supiltas turinys galbūt neatitinka sveikatos normų reikalavimų ir yra žalingas kūdikių sveikatai.

  Išvadą dėl šios paimtos produkcijos pateiks Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, taip pat oficialūs "Danone" atstovai. Šie įvykiai primena tragiškus įvykius Kinijoje, kuomet dėl apsinuodijimo falsifikuotais pieno milteliais nukentėjo 171 kūdikis, iš jų 13 mirė (Kinijos žiniasklaidos duomenimis, mirė 50-60 kūdikių).   

  Dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Dar šia tema

  Gėrimas "Tarchunas" surenkamas iš rinkos
  Netinkama vartoti estiška duonelė nepasiekė Lietuvos vartotojų
  Tegai:
  kriminalistai, neteisėta apyvarta, pieno mišiniai, Aptamil, Europos Sąjunga (ES), Lietuva

  Svarbiausios temos