06:01 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Pirmokai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje mokslo metai gali pailgėti 15 dienų

  © Photo: Švietimo ir mokslo ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (126)
  6603

  Švietimo ministrė, svarstant mokslo metų prailginimą, susitiko su mokinių tėvais ir baprėžė palankios emocinės aplinkos mokyklose svarbą

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija planuoja teikti pasiūlymą prailginti mokslo metus 10-15 dienų. Šiuo metu vyksta konsultacijos su švietimo bendruomene, kokios pagalbos mokykloms reikėtų, kad pridėjus mokymosi dienų ugdymas vyktų efektyviai.

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Ketvirtadienį Petrauskienė susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

  Susitikime buvo sutarta, kad reikėtų ieškoti naujų ugdymo formų, gerinti emocinį klimatą mokyklose, stiprinti mokytojų kvalifikaciją, kad ugdymas vyktų palankioje aplinkoje ir kad mokiniai galėtų pasiekti geriausių rezultatų.

  "Norime, kad mažėtų mokymosi krūvis, namų darbų kiekis ir didžiulis dabar esantis tempas, kad mokiniai mokytųsi emociškai palankioje aplinkoje", — kalbėjo ministrė.

  Pridėjus mokymosi dienų tolygiau pasiskirstytų mokymosi krūvis, mokiniams atsirastų daugiau laiko įtvirtinti gebėjimus ir žinias, mažėtų namų darbų užduočių. Ugdymas gali vykti ir muziejuose, gamtoje, išvykose.

  Lietuvos mokslo metai trumpiausi Europoje

  Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) rekomenduoja Lietuvai ilginti mokslo metus. Dabar jie vieni trumpiausių Europoje. Lietuvoje — 34 savaitės, kitose šalyse — 37-40 savaičių.

  Lietuvoje dažnos atostogos ir per mokslo metus, pradinukai kai kuriose mokyklose atostogauja kas mėnesį: sausį, vasarį, kovą ir balandį. ES šalyse vaikų atostogų intervalas 7-8 savaitės, taip rekomenduoja edukologai.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (126)

  Dar šia tema

  Registracija į sostinės mokyklas: jau pateikta 2700 prašymų
  Daugiau jokių eilių: vilniečiai gali užrašyti vaikus į mokyklą internetu
  Tinkama mokyklų infrastruktūros priežiūra atlaisvintų 22 mln eurų
  Tegai:
  mokslo metai, mokiniai, švietimas, mokykla, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos