01:37 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Vilniuje dviejuose daugiabučiuose aptiktos Legionelės bakterijos, sostinėje paskelbtas ekstremalus įvykis, gyventojai prašomi laikinai naudotis šaltu vandeniu

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis — dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių dviejuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų gatvė 5, Ladygos gatvė 3) ir kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionelės bakterijų.

  Vanduo kolboje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Dar vieno daugiabučio Architektų gatvėje 79 namo vandens tyrimų rezultatai paaiškės kovo 16-18 dienomis.

  Šiuo metu minėtų trijų namų gyventojai prašomi laikinai naudotis šaltu vandeniu, kuris yra saugus ir neužterštas, o buities reikmėms  galima pasišildyti šaltą vandenį.

  Pajutę negalavimų  (temperatūra, silpnumas, kosulys, viduriavimas),  minėtų trijų namų gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje šiais metais užregistruoti trys legionierių ligos atvejai. Pernai legioneliozė diagnozuota vienuolikai šalies gyventojų. Specialistai primena, kad viena pagrindinių legionierių ligos profilaktikos priemonių yra tinkamas karšto ir šalto vandens temperatūrų režimo palaikymas.

  Legioneliozė — tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti ūminės pneumonijos ar ūminės respiracinės ligos klinikiniais simptomais. Šiai ligai būdingos dvi kliniškai ir epidemiologiškai susijusios ligos formos: pirmoji — Legionierių liga, kuriai būdingas karščiavimas, mialgija, kosulys, pneumonija ir antroji — Pontiako karštligė, pasižyminti lengvesne ligos eiga be pneumonijos.

  Dar šia tema

  Ekstremali situacija Vilniuje tebegalioja
  Ekstremalas beveik aštuonis kilometrus skriejo be parašiuto
  Po dienos, kitos: meras apie ekstremalios situacijos nutraukimą
  Atšaukiama Vilniuje galiojusi ekstremali situacija
  Tegai:
  ekstremali padėtis, karštas vanduo, vanduo, legioneliozė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos