05:15 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Defibriliatorius, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos "Akropoliuose" įrengti dvylika defibriliatorių

  © Фото: ru.wikipedia.org
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6420

  Didžiausiose šalies prekybos centruose bendrovė "Maxima LT" už 18 tūkstančių eurų įrengė dvylika defibriliatorių, nes Lietuvos pagrindinė mirčių priežastis yra širdies ir kraujotakos sistemos ligos

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Prekybos tinklą valdanti bendrovė "Maxima LT", investavusi daugiau nei 18 tūkstančių eurų, keturiose "Akropolių" "Maximose" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose įrengė dvylika defibriliatorių, praneša portalas madeinvilnius.com.

  Defibriliatoriai įrengti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių "Akropoliuose" esančiose parduotuvėse "Maxima". Kiekvienoje po tris — po du prekybos salėje, dar po vieną — darbinėse patalpose, ir yra prieinami ne tik "Maximos" pirkėjams, bet ir visiems, besilankantiems ar dirbantiems "Akropoliuose".

  Инструкция к дефибрилляторам в Maxima
  Defibliriatorius prekybos centre

  Įrengti defibriliatorius buvo nuspręsta todėl, kad pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje — širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Vien miokardo infarktas, viena iš daugelio širdies ligų, kasdien Lietuvoje ištinka apie 20 žmonių, trys iš jų miršta.

  Poliklinikoje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  Defibreliatoriai padeda atkurti širdies ritmą ir atstatyti vieno svarbiausių žmogaus organų veiklą dar iki atvykstant medikams. Be to jais naudotis gali kiekvienas.

  Šalies statistika rodo, kad sustojus širdžiai, dažniausiai gyvybės nepavyksta išgelbėti, nes šalia nėra žmogaus, galinčio suteikti pirmąją pagalbą arba nėra tam būtinų priemonių. Trys iš keturių gyvybių, suteikus pirmąją pagalbą tinkamai ir laiku, t.y. per pirmąsias penkias minutes, galėtų būti išgelbėtos.

  "<…> ne tik įrengėme defibriliatorius, bet ir apmokėme savo kolegas naudotis naujais prietaisais ir teikti pirmąją pagalbą", — sakė Kristina Meidė, bendrovės "Maxima LT" generalinė direktorė.

  Apie tai, jog didžiosiose "Maximose" įrengti defibriliatoriai, yra informuoti minėtų miestų VšĮ "Greitosios medicinos pagalbos" stoties informaciniai centrai.

  Gavę pranešimą apie įvykusią nelaimę kuriame nors "Akropolių" arba šalia jų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gali skambinančiajam iš karto paaiškinti, kur prekybos centre yra defibriliatorius, kad nukentėjusiajam būtų nedelsiant suteikta pirmoji pagalba.

  Ištikus nelaimei, reikia kreiptis į parduotuvių "Maxima", kuriose įrengti defibriliatoriai, darbuotojus, kurie padės pasinaudoti defibriliatoriumi ir suteiks pirmąją pagalbą.

  Dar šia tema

  Gydymo įstaigos gavo naujus GMP automobilius
  Privalomos maistingumo deklaracijos padės išsirinkti sveikesnį maistą
  Baltijos šalys atsilieka nuo Europos gyvenimo trukme
  Tegai:
  kraujotaka, defibriliatorius, širdis, sveikata, Maxima LT, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos