10:03 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Sostinėje prasidėjo pavasarinis gatvių valymas

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad šią savaitę sostinėje prasidėjo pavasarinis gatvių valymas nuo per žiemos sezoną susikaupusio smėlio, druskų ir kitų nešvarumų.

  Šiuo metu šešiomis specialiomis vakuuminėmis mašinomis valoma daugiau kaip pusė šimto gatvių — 110 kilometrų teritorija, o iki gegužės mėnesio bus išvalyta ir likusi dalis —  daugiau kaip 500 gatvių.

  Kad gatvės būtų švariai išvalytos, jos paprastai valomos net 4-5 kartus. Pirmiausia kelininkai pradeda valyti magistralines gatves ir tas, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Darbai atliekami nakties metu, kad dieną mieste nesusidarytų automobilių spūstys ir vairuotojai nepatirtų nepatogumų.

  Per mėnesį paprastai nuvaloma apie 450 tūkstančių kvadratinių metrų gatvių.

  Drėkinimo būdu gatvės pradedamos valyti vėliau, atėjus karštam vasaros sezonui. Tuomet reprezentacinės miesto gatvės, kurių plotas siekia apie 95 tūkstančių kvadratinių metrų, yra valomos drėkinant 4-5  kartus per mėnesį.

  Savivaldybė suplanavo įsigyti dar 10 naujų specialios paskirties gatvių valymo ir priežiūros mašinų: 7 jų bus sukomplektuotos ir pritaikytos šluoti dangas, 4 turės papildomą įrangą ir sniegui valyti, barstyti druskų mišinius, todėl galės dirbti įvairiu metų laiku.

  Be to, trys mašinos bus sukomplektuotos lietaus nuotekų kanalizacijos šuliniams ir šulinėliams valyti, kad ant gatvių dangų nesikauptų nuotekų sąnašos.

  Pranešti apie nenuvalytas gatves galima trumpuoju telefonu 1355.

  Dar šia tema

  Vilnius naikina žiemos pasekmes keliuose
  Vilnius prašo Aplinkos ministerijos nestabdyti daugiabučių renovacijos
  Tegai:
  švara, valymas, gatvės, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos