00:18 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Eurovizija, archyvinė nuotrauka

  "Eurovizija-2017": kas atstovaus Lietuvai?

  © AFP 2019 / SERGEI SUPINSKY
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)
  30111

  Nacionalinės atrankos favoritai — elektroninės dainos ir aktoriaus Gyčio Ivanausko įkūnyta Lolita Zero

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Šį vakarą dėl kelialapio į Kijevą kausis septyni atlikėjai.

  Šalis savo atstovą į "Euroviziją-2017" renka nuo sausio: tada vyko pirmieji atrankos turai. Paskutiniu nacionalinės atrankos akordu tapo ne pusfinalis, o taip vadinamasis "antrasis šansas", — LTR televizijos kanalo žiūrovai nulėme ką iš atlikėjų, kuris surinko nepakankamai balų, jie norėtų matyti finale.

  Jau šiandien įvyks atrankos finalas — už šansą pristatyti Lietuvą tarptautiniame dainų konkurse pasivaržys septyni atlikėjai.

  Sputnik Lietuva pasakoja apie finalininkus, iš kurių vienas atstovaus Lietuvai Kijeve.

  Finalo išvakarėse balsavimo lyderis — grupė Fusedmarc su daina "Rain of revolution". Ją aukštai įvertino kaip žiūrovai, taip ir profesionalai. Merginos kompozicija skiriasi nuo tų, su kuriomis dažnai važiuoja į konkursa — joje daug modernaus elektroninio garso.

  Tarp lyderiu daug kas įvardija Aistę Pilvelytę, kuri atlieka dainą "I'm like a wolf". Šį kūrinį Pilvelytei sukūrė Aminata Savadogo, kuri 2015-aisiais, atstovaudama Latvijai su savo kūrybos daina "Love Injected", užėmė šeštą vietą.

  Žiūrovių numilėtinis — Gabrielius Vagelis — vertinimui pristatė dainą "Feel myself free". Iš kitų finalo dalyvių jis išsiskiria žanru — dainininkas atlieka lyrinę baladę apie laisvę ir meilę.

  Dainininkė Kotryna Juodzevičiūtė taip pat nusprendė išbandyti jėgas su elektronine kompozicija — "Love Shadow". Daugeliui žiūrovų daina ir pasirodymas priminė Bulgarijos atstovės Poli Genova kūrybą —"Eurovizijoje-2016" ji taip pat kostiume naudojo metalinius elementus ir šviesų žaismą.

  Lygina su bulgare Poli Genova ir kitą atrankos finalininkę — dainininkę Paulą, kuri Kijeve ketina pristatyti dainą "Let U Go". Galite palyginti jos pasirodymą ir Genova dainą, tam kad suprastų, ar jos panašios.

  Jauna atlikėja Greta Zazza "Eurovizijai" pasirinko šiuolaikinę šokių dainą apie meilę "Like I love you". Pasak ekspertų, Zazza neturi daug šansų laimėti atrankos, bet viską nuspręs finalinis balsavimas.

  Taip pat tarp atrankos lyderių — Lolita Zero — epatažinis atlikėjas iškrito iš konkurso su daina "Get Frighten", tačiau dainininkas turi naują galimybę ir, sprendžiant iš interneto vartotojų paramos, tai ji yra pakankamai didelė.

  Atrankos finalininkai dėl kelialapio į Kijevą kausis kovo 11-ąją Klaipėdos "Švyturio" arenoje.

  62-asis "Eurovizijos" dainų konkursas vyks Kijeve. Pirmasis konkurso pusfinalis vyks gegužės 9 dieną, antradienį, antrasis — gegužės 11 dieną, ketvirtadienį, o finalas bus rengiamas gegužės 13 dieną, šeštadienį.

  Pergalę Ukrainai ir teisę rengti konkursą šalyje pelnė Susana Jamaladinova, žinoma Jamalos vardu, su daina "1944" apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją.

  Temos:
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)

  Dar šia tema

  Per 11 dienų parduota apie 15 tūkst bilietų į "Euroviziją-2017"
  Kijeve atsiras "Eurovizija-2017" kaimas ir Euroklubas
  "Eurovizija" populiari: per pirmas 15 minučių parduota virš 3000 bilietų
  Tegai:
  finalas, Nacionalinė "Eurovizijos" atranka, Lietuva

  Svarbiausios temos