01:40 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Vilniaus pelėdos nustebino ornitologus, nes šiemet jos labai anksti atsivedė jauniklių

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Lietuvos ornitologų draugiją (LOD) pasiekė skambutis, kad Vilniuje esančiame Vingio parke ant žemės pūpso naminės pelėdos (Strix aluco) jauniklis, praneša LOD.

  Pūkuoti kamuoliukai jau ne vienerius metus džiugina VU Botanikos sodo darbuotojus, kurie saugo šiuos nuo pašalinių lankytojų.

  LOD nariai šiame parke iškėlė pelėdoms skirtus inkilus, kuriais mielai naudojasi paukščiai. Tiesa, ne kiekvienais metais paukščiai renkasi inkilus. Manoma, kad šiais metais pelėdos perėjo drevėje.

  Įdomu tai, kad ši vada itin ankstyva. Manoma, kad tai ankstyviausia vada Lietuvos istorijoje. Pernai pelėdžiukai nustebino ornitologus taip pat gana anksti — balandžio mėnesio pradžioje. O šiemet jie stebėti visu mėnesiu anksčiau.

  Pelėdos peri 29-34 dienas, o jaunikliai išbūna lizde dar 27-34 dienas. Nesunku suskaičiuoti, kad pelėdos kiaušinius sudėjo sausio mėnesio pradžioje.

  Atvažiavę į parką LOD nariai Raimondas Karpavičius ir Gediminas Petkus su VU Botanikos sodo darbuotojais rastąjį pelėdžiuką kopėčiomis pakėlė aukščiau.

  Домашняя сова в парке Вингис в Вильнюсе
  © Photo : birdlife.lt
  Ornitologai rastąjį pelėdžiuką pakelia ant medžio

  Raimondui pastebėjus antrąjį pelėdžiuką aukštai medyje, šiek tiek tolėliau nuo pirmojo pelėdžiuko radimvietės, nuspręsta pirmąjį paukštį perkelti ant to paties medžio kur tupėjo antrasis — į saugesnę vietą.

  Lietuvos ornitologų draugijos darbuotojai dažnai susilaukia skambučių apie rastus paukščius. Didžiulė klaida padaroma tada, kai žmonės parsiveža, parsineša paukščių jauniklius namo. Paukščiams saugiausia jų aplinkoje — soduose, parkuose, miškuose. Paukščių jaunikliais geriausia pasirūpina ne žmonės, o jų tėvai.

  Dar šia tema

  Rusijoje publikai pristatyti juodojo jaguaro jaunikliai
  Pandų kūdikių bumas: Kinijoje per 40 dienų gimė devynios dvynukų poros
  Didžioji panda Fao Fao Belgijoje susilaukė mažylio
  Tegai:
  jaunikliai, ornitologai, pelėda, Vingio parkas, Vilnius

  Svarbiausios temos