03:20 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (322)
  44

  Jungtinėje Karalystėje pavogtą automobilį varė Alytaus gyventojas, kuris niekada net neturėjo vairuotojo pažymėjimo

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Teisės vairuoti neturintis alytiškis Jungtinėje Karalystėje pavogtu automobiliu "BMW X5" įveikė visą Europą, o sulaikytas buvo Kalvarijos pasieniečių vos tik įvažiavęs į Lietuvą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šeštadienį VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose, kelyje Seinai-Lazdijai, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį "BMW X5".

  Ant jo buvo Jungtinės Karalystės numeriai. 2012 metų laidos visureigį vairavo 35-erių Alytaus gyventojas. Kaip vėliau išsiaiškinta, jis niekuomet nėra gavęs vairuotojo pažymėjimo.

  Tikrindami "BMW X5" Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad ši mašina yra pavogta Jungtinėje Karalystėje. Jos paieška buvo paskelbta prieš tris dienas.

  Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  Alytiškį pasieniečiai uždarė į areštinę, o vogtas "BMW X5" saugomas Kalvarijos užkardoje.

  Pernai pasieniečiai iš viso sulaikė 107, įtariama, vogtas transporto priemones. 46 (43%) tokių automobilių sulaikyti prie sienos su Baltarusija, 32 (29,9%) — prie ES vidaus sienos su Lenkija, 19 (17,8%) — prie sienos su Rusija, po 5 (4,7%) — šalies viduje ir  pajūryje.

  Daugiausiai pasieniečiai sulaikė "Mercedes Benz" ir "BMW" prekės ženklu pažymėtų lengvųjų automobilių — po 13, "Volkswagen" ir "Audi" — po 9, "Toyota" — 5.

  Dar 65 automobilių, kurie galėjo būti pavogti Baltarusijoje ar Rusijoje, pasieniečiai išvis neįleido į Lietuvą. Kiekvienu atveju apie tokį neįleidimo faktą informuojami kitoje sienos pusėje veikiančiuose punktuose dirbantys Rusijos ar Baltarusijos pareigūnai, kuriems grąžinamos ir tokios mašinos, ir jų vairuotojai.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (322)

  Dar šia tema

  Vogto vilkiko vogtoje puspriekabėje — vogtas prabangus visureigis
  Kas ketvirtas sulaikomas vogtas automobilis nuvarytas Vokietijoje
  Tegai:
  pavogtas automobilis, BMW X5, Jungtinė Karalystė, Lietuva

  Svarbiausios temos