00:25 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (209)
  3111

  Lietuvos krepšinio namų statyba prasidės balandžio 23 dieną, viso būsimo pastato vertė sudarys apie du milijonus eurų, o jo išlaikymas kainuos vos 4,5 tūkstančio eurų metams.

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Kaune visuomenei buvo pristatytas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Kauno miesto savivaldybės projektas — Lietuvos krepšinio namai, praneša miesto savivaldybė.

  Kauno Santakos parko pašonėje iškilsiantys Lietuvos krepšinio namai apims krepšinio muziejų, renginių ir konferencijų sales, suvenyrų parduotuvę, kavinę su lauko terasa, kino salę, interaktyvias pramogas bei administracines patalpas, kuriose įsikurs LKF būstinė.

  Statybų pradžią simbolizuojančią kapsulę planuojama įkasti balandžio 23-ąją dieną, švenčiant Lietuvos krepšinio 95-metį.

  В Каунасе представили проект Дома литовского волейбола
  Проект литовского Дома баскетбола

   

  "Idėja kilo dar 2012 metais. Per visus Lietuvos krepšinio gyvavimo metus esame pasiekę įspūdingų rezultatų, skambių pergalių. Norisi, kad krepšinio namai taptų traukos centru bei edukacine priemone jaunimui", — pasakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

  "Norime viską susisteminti ir pateikti vienoje vietoje. Kaune užsimezgė visos krepšinio ištakos: Steponas Darius atvežė krepšinį į tuometinę Lietuvos sostinę Kauną, šiame mieste 1922 metais taip pat įvyko pirmosios oficialios krepšinio rungtynes. Kaune vyko trečiasis Europos vyrų krepšinio čempionatas 1939 metais. 37-asis Europos vyrų krepšinio čempionatas vėlgi vyko Kaune, ir šis miestas manau pagrįstai vadinamas Lietuvos krepšinio sostine", — priežastis, kodėl Lietuvos krepšinio namams buvo pasirinktas Kauno miestas, vardino Sabonis.

  Visą statybų techninį projektą parengė ir jį Kauno miesto savivaldybei padovanojo architektas Gintautas Natkevičius.

  "2014 metais į mane kreipėsi LKF prezidentas Arvydas Sabonis dėl pagalbos. Neįsivaizduoju, kaip jam galima būtų pasakyti "ne", — teigė architektas.

   

  В Каунасе представили проект Дома литовского волейбола
  Общая стоимость проекта составляет около 2,1 миллионов евро

  "Man teko daug kur keliauti ir matyti įvairių muziejų — nuo meno iki sporto. Pabandėme sudėlioti akcentus, kokie yra LKF poreikiai ir manau mums puikiai tai pavyko. Šis pastatas bus vienas moderniausių Lietuvoje", — pažymėjo Natkevičius.

  Viso būsimo pastato vertė yra apie 2,1 milijono eurų, o jo išlaikymas kainuos vos 4,5 tūkstančio eurų per metus.

  В Каунасе представили проект Дома литовского волейбола
  Содержание Дома баскетбола обойдется почти в 4,5 тысячи евро в год

  "Kaunas šią idėją palaikė nuo pat pradžių. Sprendimas buvo labai paprastas ir mes net nediskutavome — Lietuvos krepšinio namai tiesiog turi būti Kaune", — tvirtino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (209)

  Dar šia tema

  Kauno Dariaus ir Girėno stadionas turės šildomą dangą ir stogą virš tribunų
  Kauno meras eina į darbą su "Žalgirio" marškinėliais
  "Žalgirio" krepšininkai nugalėjo Maskvos CSKA
  Tegai:
  krepšinis, Lietuvos krepšinio namai, Kaunas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos