09:48 2018 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1578
 • RUB73.6225
  Manulas, archyvinė nuotrauka

  Manulas iš Rusijos apsigyvena Lietuvos zoologijos sode

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25631

  Manulas su gražiu kailiuku ir įmantriomis snukučio išraiškomis atkeliavo iš Maskvos zoologijos sodo, kad palaikytų draugiją Lietuvoje gyvenančiai manulei Melisai

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Kovo pradžioje, į Lietuvos zoologijos sodą, įsikūrusį Kaune, atvyko naujas gyventojas — manulas, praneša sodo spaudos tarnyba.

  Atkeliavęs iš didžiausio Rusijos zoologijos sodo (Maskvos), metų dar neturintis katinių šeimos atstovas, palaikys kompaniją šiuo metu sode gyvenančiai manulei Melisai.

  Манул в зоопарке Каунаса
  Naujas Lietuvos zoologijos sodo gyventojas — manulas

  Manulai zoologijos soduose yra itin reti gyvūnai, mat yra labai lepūs ir dažnai serga įvairiomis infekcinėmis ligomis. Taip pat šie gyvūnai yra labai baikštūs ir tik retam bei kantriam zoologijos sodo lankytojui pavyksta pamatyti manulą.

  Международный день кошек в Московском зоопарке
  © Sputnik / Евгений Биятов
  Manulas Maskvos zoologijos sode

  Tačiau tiems, kuriems nusišypso laimė jį išvysti, gali grožėtis ypač gražiu kailiuku ir dažnai — įmantriomis snukučio išraiškomis. Kartais net galima išgirsti ypatingus jų skleidžiamus garsus — savotiškus prikimusio murkimo ar purškimo.

  Manulai dydžiu panašūs į naminį katiną, nors ir stambesni, o artimiausi jo giminaičiai persiškos kilmės katės. Manulai paplitę Rusijoje, Centrinės Azijos valstybėse: Kazachstane, Užkaukazėje, Irane, Afganistane, Tibete ir Vakarinėje Kinijoje.

  Patelės pavasarį atsiveda iki keturių mažylių. Maitinasi graužikais, smulkiais paukšteliais ir paukščių kiaušiniais. Medžioja naktimis. Jie dažnai užima kitų gyvūnų urvus, apsigyvena ir uolų plyšiuose.

  Laisvėje, manulų medžioklė uždrausta visose valstybėse, išskyrus Mongoliją. Raudonojoje knygoje šios rušies statusas — artėja grėsmė išnykti.

  Šios katės zoologijos soduose išgyvena 11-12 metų. Tikimasi, kad naujasis gyventojas, kartu su manule Melisa, sėkmingai padidins šios rūšies populiaciją. Lietuvos zoologijos sode manulai laikomi nuo 1969 metų. 

  Dar šia tema

  Siaubo zoosodas: angliškame safari parke per 4 metus mirė 500 gyvūnų
  JAV zoologijos sodo darbuotojai rūpinasi neišnešiota begemoto mažyle
  Zoologijos sodas sveikina savo augintinį — žirafą Nino su gimtadieniu
  Daugiau jokių eilių: bilietus į zoologijos sodą įsigysime internetu
  Tegai:
  manulas, zoologijos sodas, Lietuvos zoologijos sodas, Maskva, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos