10:28 2018 Birželio 18
Vilnius+ 22°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1596
 • RUB72.5401
  Mitingo dalyvė duoda interviu televizijai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos pensininkai: valdžia, išgirsk mus

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pensijos Lietuvoje (21)
  6121

  Protesto akciją "Už mus ir mūsų vaikus Lietuvoje!" prie Seimo organizavo šalies pensininkai ir pareikalavo, kad valdžia ne tik nedelsiant padidintų pensijas 20 eurų, bet ir sustabdytų privačių pensijų fondų finansavimą iš valstybės biudžeto

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik, Aleksandras Lipovec. Aikštėje prie Nacionalinės bibliotekos, kuri yra šalia Seimo, susirinko apie 300 aktyviausių sostinės senjorų.

  Митингующие с транспарантами и государственными флагами
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Protestuotojai su transparantais ir vėliavomis

  Mitingą organizavo Vilniaus "Bočių" bendrija, kuri vienija sostinės senjorus. Prie visuomenininkų prisijungė ir politikai — politinės partijos "Lietuvos pensininkai" nariai. Buvo parengti reikalavimai ir peticijos projektas, kuriame senjorai reikalauja nedelsiant padidinti pensijas 20 eurų visoms pensininkų kategorijoms be išimties.

  Участник митинга со знаменем Партии пенсионеров Литвы
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Mitingo dalyvis su Vilniaus "Bočių" bendrijos vėliava

  Kreipdamasi į susirinkusius, "Bočių" bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė papasakojo apie kartų šiolaikinių pensininkų gyvenimą. "Pas mus yra poetai, jų pensija 150 eurų. Mes siūlome deputatams arba Vyriausybės nariams už tiek pragyventi, gal jie nori pasikeisti vietomis?" — pasakė Tūrienė ir pridūrė, kad tokios mažos pensijos (vidutinė senatvės pensija Lietuvoje 287,6 eurų — Sputnik) — pagyvenusių žmonių, sąžiningai atidirbusių 30-40 metų valstybės naudai, žeminimas. Šiandien jie turi skaičiuoti kiekvieną centą ir taupyti ne tik maisto, bet ir vaistų sąskaita. Ir tai tuo metu, kai kukliais pačių pensininkų skaičiavimais, privačiuose antros pakopos pensijų fonduose sukasi apie 3 milijardus eurų.

  Пенсионерки Литвы на скамейке в сквере у Национальной библиотеки
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Mitingo dalyvės sėdi ant suoliuko prie Nacionalinės bibliotekos

  "Kaip gali imti iš "Sodros" (Valstybinis socialinio draudimo fondas — Sputnik) ir pervesti ponams, kurie maudosi kaip inkstai taukuose dabar? Mums dabar reikia gyventi, o ne tada, kai Lietuvoje dar blogiau taps", — piktinosi Tūrienė.

  Privatūs pensijų fondai buvo vadinami erkėmis-kraujasiurbiais, prisisiurbusiomis prie valstybės iždo. Erkės simboliškai puošė demonstrantų plakatus.

  Prieš mitinga ministras pirmininkas Saulius Skvernelis spaudos konferencijoje patvirtino vyriausybės planus, kad pensijos didės tik tada, kai šalies ekonomika augs stabiliai ir tai, anot jo, nepriklausys nuo politinės valios.

  Пенсионеры с плакатами и государственными флагами Литвы на ступеньках Национальной библиотеки
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Senjorai su plakatais ir vėliavomis

  Skvernelis pažymėjo, kad jei Lietuvos ekonomika ir toliau augs, šalyje bus vykdomas pensijų indeksavimas. Ir jei BVP augimas sudarys 2,6-2,7%, pensijos padidės 2324 eurais.

  Ministras pirmininkas taip pat patvirtino, kad Vyriausybė planuoja padidinti pensijas: 2018-aisiais 6,9%, 2019 — 6,8%.

  Temos:
  Pensijos Lietuvoje (21)

  Dar šia tema

  Jau kovą senjorai sulauks pensijų kompensacijų
  Pagarba senjorams: pensijos didės 20 eurų
  Atlyginimai ir pensijos Lietuvoje — mažiausi Baltijos valstybėse
  Tegai:
  senjorai, Akciją "Už mus ir mūsų vaikus Lietuvoje!", Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos