02:28 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)
  27

  Nors epidemija atšaukta, medikai rekomenduoja išlikti budriems, nes sergamumas gripu ir peršalimo ligomis vėl nežymiai padidėjo

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Gripo epidemiją atšaukė visos šalies savivaldybės, tačiau medikai rekomenduoja išlikti budriems, nes sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) vėl nežymiai padidėjo, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Dešimtąją šių metų savaitę (2017 metų kovo 6-12 dienomis) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 66,1 atvejų dešimčiai tūkstančiui gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek mažiau — 54,5 atvejų dešimčiai tūkstančiui gyventojų.

  Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 10-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias — Telšių ir Vilniaus administracinėse teritorijose.

  Dešimtąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 14 asmenų. Iš jų — penki vaikai iki dvejų metų amžiaus, trys asmenys iki 17 metų, kiti — suaugusieji. Daugiausiai sergančiųjų — Vilniaus apskrityje.  

  2016-2017 metų gripo sezono metu iš viso registruoti trys mirties nuo gripo atvejai. Latvijoje ir Estijoje nuo gripo epidemijos pradžios mirė po 33 žmones.

  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  © Sputnik /
  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)
  Tegai:
  peršalimo ligos, gripo epidemija, gripas, Lietuva

  Svarbiausios temos